Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prey ukaże się 5 maja

Jest nowy zwiastun.

Przedstawiciele Bethesdy i studia Arkane poinformowali dziś, że Prey zadebiutuje 5 maja. Opublikowano także nowy trailer z fragmentami rozgrywki.

Gra będzie dostępna na PC, PS4 i Xbox One.

Zwiastun przypomina założenia fabularne. Wcielimy się w postać - mężczyznę lub kobietę, wedle uznania - o imieniu Morgan Yu. To dyrektor działu badań na pokładzie stacji kosmicznej Talos I.

Naukowcy eksperymentują na kosmitach zwanych tyfonami. Stwory potrafią przybrać postać dowolnego obiektu, o ile nie jest cięższy od nich. Taką samą zdolność zyska na pewnym etapie bohater.

Trailer prezentuje między innymi fragment, w którym Morgan zmienia się w stacjonarną wieżyczkę, by odeprzeć atak wrogów.

Oczywiście bohater skorzysta też z broni, gdy będzie musiał wziąć sprawy we własne ręce po wypadku, w wyniku którego tyfony rozprzestrzenią się po terenie stacji.

Na arsenał złożą się tradycyjne karabiny i strzelby, ale też promień laserowy i działko, którym nie tylko zranimy wrogów, ale też zatkamy dziury w rurach z gazem i stworzymy prowizoryczne stopnie, po których wejdziemy wyżej.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze