W kwietniu odbędzie się oficjalny turniej karcianki Gwint

Zapisy już wystartowały.

CD Projekt RED ogłosiło, że wraz z ESL zorganizuje Gwent Challenger - oficjalny turniej w samodzielną wersję karcianki Gwint. Zawody odbędą się tylko na PC.

Do rywalizacji zapisać można się już na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia, wybierając przy tym frakcję odpowiadającą dogodnej strefie czasowej - Redanię lub Temerię.

01
Yennefer zaprasza do gry

Trzeba się jednak spieszyć, ponieważ rejestracja potrwa tylko przez tydzień - do 22 marca. Poza tym liczba miejsc jest ograniczona - w turnieju weźmie udział 512 osób o odpowiednio wysokiej pozycji w rankingu sieciowym.

W dniach 8-9 kwietnia odbędą się kwalifikacje, które wyłonią czwórkę najlepszych graczy. Podczas transmitowanego na żywo w internecie finałowego turnieju zmierzą się z zawodowcami - Trumpem (Jeffrey Shih), Lifecoachem (Adrian Koy), Noxiousem (Kacem Khilaji) oraz ppd (Peter Dager).

Pula nagród w rozgrywkach wynosi 100 tysięcy dolarów. Największa część sumy - 60 tysięcy - przypadnie zwycięzcy. Wicemistrz zdobędzie 20 tysięcy, a osoby z trzeciego i czwartego miejsca po 10 tysięcy.

- Liczne turnieje w Gwinta organizowane przez społeczność stanowią dla całego zespołu pracującego nad grą źródło inspiracji i motywacji - wyjaśnia w rozesłanej do mediów informacji prasowej Paweł Burza, który w CD Projekt RED odpowiada za kontakt z fanami.

- Coraz więcej graczy szuka wyzwania, a my dajemy im możliwość sprawdzenia swoich umiejętności wśród najlepszych - dodaje.

Na razie nie wiadomo czy w przyszłości odbędą się kolejne edycje Gwent Challenger. W FAQ na stronie turnieju twórcy wyjaśniają, że wszystko zależy od sukcesu pierwszych rozgrywek. Nie wykluczają jednak, że kiedyś zorganizują zmagania podczas Intel Extreme Masters w Katowicach.

Obecnie na PC i Xbox One trwają zamknięte testy beta samodzielnej wersji karcianki Gwint.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami