Horizon Zero Dawn - Zabierać bogatym

Badamy sprawę skradzionego miecza.

Zadanie to rozpoczniesz od rozmowy z niejakim Ravanem, znajdziesz go w Południku, wielkiej osadzie na południowym zachodzie całej mapy. Możesz dotrzeć tam samodzielnie lub w ramach misji głównego wątku, Miasto Słońca. W rozmowie z mężczyzną okaże się, że ktoś obrabował jego dom.

Dopytaj go o kradzież, w której wyniku zginął pewien miecz brata Ravana. Możesz także poruszyć temat przedmiotu, po czym ewentualnie bratanka. Po zakończeniu rozmowy otrzymasz informację o słudze, który prawdopodobnie widział całe zajście związane z kradzieżą. Udajemy się zatem do mężczyzny tuż obok.

Sługa Ravana nie okaże się zbyt pomocny, gdyż stał odwrócony plecami do całego zajścia. Niewiele także wiadomo o samym złodzieju. Podobno był ubrany w szare szaty i po prostu dzierżył wspomniany miecz. Z tak małą ilością informacji musimy użyć naszego fokusa, aby zbadać ślady w miejscu popełnienia przestępstwa.

Odszukanie miecza

Spójrz zatem na zabite deskami okno, po czym podświetl ścieżkę krwi i wróć do normalnego trybu widzenia. Podążaj po śladach, aż dotrzesz do niewielkiego targowiska, gdzie ślad się urwie. Porozmawiaj z kobietą o imieniu Keadi, która widziała mężczyzne. Sprawa jest jeszcze ciekawsza, gdyż złodziej przy okazji okradł też kobietę. Schodzimy do podnóży schodów.

059
To właśnie na tym straganie złodziej ukrył miecz. Tak przynajmniej wydawać się nam będzie na początku.

We wskazanym przez Keadi miejscu okaże się, że droga ucieczki jest tylko jedna. Biegniemy przed siebie, aby w końcu zauważyć kobietę. Pomów z Rokashą, która widziała złodzieja. Ten prawdopodobnie porzucił miecz. Podchodzimy zatem do straganu, gdzie jeszcze przed chwilą rozmawialiśmy z Keadi. Zaczepiamy ją raz jeszcze.

Kobieta oczywiście wyprze się, jakoby miała pomagać złodziejowi. Szybko jednak zmieni zdanie. Po krótkiej rozmowie kobieta odeśle cię do ludzi pod młynem, którzy mają udzielić ci szczegółowych informacji. Wejdź do młyna, gdzie porozmawiasz z niejakim Kindivem. Okaże się, że związani ze Zmierzchem obrali strategię wykorzystywaną przez Robin Hooda - zabieranie bogatym, oddawanie potrzebującym.

Uratowanie Nasana

To jednak wciąż kradzież, zatem zawiązujesz z mężczyzną układ. Otrzymasz miecz z powrotem, jeśli pomożesz jednemu z jego ludzi. Udaj się zatem na daleką północ, gdzie odeprzesz ataki kilku bandytów. Nie powinna być to zbyt trudna potyczka. Następnie wejdź na teren obozowiska i zbadaj je swoim fokusem. Zwróć uwagę na znajdujące się tam strzępy materiału.

Zbadaj ścieżkę i podświetl ją, a następnie idź po śladach w kierunku zachodnim. W ten sposób dotrzesz do posterunku Carja Cienia. Zanim wejdziesz do środka, będziesz musiał niestety pozbyć się wszystkich znajdujących się tam strażników. W przeciwnym wypadku nie uda ci się dokończyć misji. W razie potrzeby, chowaj się w zaroślach i w pierwszej kolejności likwiduj łuczników.

060
Na tym etapie misji zarośla to twój największy sprzymierzeniec.

Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

Po przedarciu się do głównej części obozu okaże się, że będziesz musiał pokonać kolejną grupę żołnierzy Carja Cienia. Na wszelki wypadek zastaw przy wejściu kilka pułapek, w które wpadną zaalarmowani strażnicy chcący ruszyć za tobą w pościg. To bardzo dobry pomysł zważywszy na fakt, że jeden z nich będzie posiadać ciężką broń, ogniomiot. Właśnie tym strażnikiem powinieneś zająć się w pierwszej kolejności.

Po wyczyszczeniu terenu podejdź do więzionego Nasana. Po uwolnieniu mężczyzny zmierzaj za nim, aby wydostać się z obozu. Na dole porozmawiaj z nim i następnie wróć do Ravana, któremu wszystko wytłumaczysz. Po krótkiej rozmowie okaże się, że Nasan zawiązał z nim porozumienie i wszyscy są uszczęśliwieni z zaistniałej sytuacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redaktor Naczelny

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami