Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Królestwo Planety Małp - kiedy na Disney+, Netflix, HBO Max,

Potencjalna data premiery w serwisach streamingowych.

W polskich kinach zawitało właśnie „Królestwo Planety Małp”. Kwestią czasu jest pojawienie się produkcji również w serwisach streamingowych. W tym miejscu dowiesz się, kiedy będzie można obejrzeć film online w serwisach takich jak Disney Plus, Netflix czy HBO Max.


„Królestwo Planety Małp” to film wyprodukowany przez 20th Century Studios, które to jest własnością The Walt Disney Company. Oznacza to, że pierwszym serwisem streamingowym, do którego trafi ta produkcja, będzie Disney+. W jego ofercie znajdziemy też poprzednie filmy z serii, w tym również oryginalną „Planetę Małp” z 1969 roku oraz film Tima Burtona z 2001 roku.

Oficjalna data premiery online nie jest jeszcze znana, lecz można wywnioskować ją na podstawie czasu dzielącego premierę kinową i streamingową innych produkcji, do których prawa ma The Walt Disney Company. Wiele zależy od tego, jak film poradzi sobie w kinach. Zazwyczaj okres oczekiwania na premierę streamingową wynosi od dwóch do trzech miesięcy, więc „Królestwo Planety Małp” trafi na Disney + najprawdopodobniej późnym latem lub wczesną jesienią 2024 roku. Nieco wcześniej może pojawić się opcja zakupu lub wypożyczenia filmu w jednym z serwisów VOD.

„Królestwo Planety Małp” to zupełnie nowa historia, rozgrywająca się 300 lat po wydarzeniach ukazanych w „Wojnie o Planetę Małp”. Gdy w zdominowanym przez małpy świecie nowy władca zaczyna budować swoje krwawe imperium, młody szympans musi wyruszyć w trudną podróż, podczas której odkryje nieznaną prawdę o przeszłości, a podjęte przez niego decyzje wpłyną zarówno na przyszłość małp, jak i ludzi.

Za reżyserię „Królestwa” odpowiada Wes Ball (trylogia „Więzień Labiryntu”). W głównych rolach występują Owen Teague („To”), Freya Allan („Wiedźmin”), Peter Macon („Shameless - Niepokorni”), Kevin Durand („Locke & Key”) oraz William H. Macy („Fargo”). Film można oglądać w polskich kinach od 10 maja.

Read this next