Grupa fanów dowodzona przez niejaką Erikę Rodgers nakręciła krótkometrażowy - trwający nieco ponad 4 minuty - film na podstawie cyklu Wiedźmin.

W głównej roli obsadzono Bena Schammę - Niemca, który niedawno wcielił się w Geralta z Rivii w stworzonym przez siebie kalendarzu (swoją drogą - już wyprzedanym).

01
Ben Schamma ponownie w roli Geralta

Warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku mężczyzna został zatrudniony przez CD Projekt RED, jako „oficjalny” model Białego Wilka. Pojawiał się na targach E3 i gamescom oraz innych podobnych wydarzeniach, by promować gry polskiego studia.

Udział w projekcie fanów jest jednak prywatną inicjatywą Schammy. Z filmem nie mają więc nic wspólnego twórcy Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Samo nagranie przedstawia krótką walkę Geralta oraz Triss (w tej roli wspomniana już Erika Rodgers) z pewnym „przeklętym” rycerzem.

Starcie jest dosyć efektowne. Nie zabrakło piruetów, uskoków i wymachiwania mieczami. Są też proste efekty specjalne, związane ze stosowaną przez czarodziejkę magią.

Wydany w 2015 roku Wiedźmin 3: Dziki Gon jest zwieńczeniem wirtualnych przygód Geralta. W trakcie rozgrywki naszym zadaniem jest odnalezienie znanej z powieściowego oryginału Ciri.

Produkcja doczekała się w sumie dwóch dużych rozszerzeń. Ostatnie - Krew i Wino - ukazało się w ubiegłym roku i pozwala zwiedzić nową krainę: kolorowe Touissaint. Pojawiły się kolejne zadania do wykonania - musimy rozwiązać sprawę tajemniczej bestii.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.