Watch Dogs 2 - pojazdy: samochody, motocykle, superauta

By łatwo poruszać się po mieście.

Watch Dogs 2 przenosi graczy do słonecznego San Francisco, gdzie także w prawdziwym odpowiedniku panuje ogromny kult motoryzacji. Jest to cecha charakterystyczna całych Stanów Zjednoczonych, zwłaszcza ich południowych krańców. Niestety, w przypadku gry od Ubisoftu nie mamy do czynienia z prawdziwymi modelami.

Wirtualne odpowiedniki są jednak wyraźnie inspirowane realnymi samochodami, a przekrój przez różnego typu pojazdy jest na tyle duży, że z całą pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Metod pozyskiwania pojazdów jest kilka, między innymi można kupić jakiś model w autoryzowanym salonie, po czym zamówić jego dostawę w stosownej aplikacji w telefonie.

Można też samochód ukraść z parkingu lub nawet wywlec jego kierowcę, który czeka na zielone światło nad skrzyżowaniem. Takie działania oczywiście zwrócą uwagę cywili czy służb porządkowych.

Oprócz motocykli i samochodów różnego typu w Watch Dogs 2 możemy prowadzić także łodzie w kilku wariantach. Nie ma jednak opcji wykupienia przystani, jak miało to miejsce chociażby w GTA 5, więc sprzęt pływający pozostaje nam jedynie "wypożyczać" na pewien okres i zwracać je w losowym miejscu.

Ciężkie

Pojazdy ciężkie charakteryzują się bardzo słabym przyspieszeniem, całkiem niezłą prędkością maksymalną i przyczepnością, ale ich zdecydowanie największą zaletą pozostaje wytrzymałość. Nie nadają się do szybkich ucieczek przed policją, ale sprawdzą się w przypadku, gdy spodziewamy się zmasowanego ostrzału ze strony zorganizowanego przeciwnika.

Muscle

Muscle, czyli amerykańskie krążowniki szos o potężnych, benzynowych silnikach. W grze mamy do czynienia ze starszymi modelami, ale i kilka nowoczesnych również się tu znajdzie. W zdecydowanej większości przypadków będą charakteryzować się niezłym przyspieszeniem i dużą prędkością maksymalną.

Wytrzymałość, jak na auta osobowe, mają całkiem niezłą, chociaż ich przyczepność pozostawia wiele do życzenia. Taki jest jednak ich charakter, chociaż można przekuć to w zaletę, przynajmniej podczas ucieczek przed policją w ciasnych uliczkach. Kwestia wprawy.

022
Każdy z pojazdów opisany jest czterema statystykami, które mają bezpośredni wpływ na prowadzenie pojazdu.

Sportowe

Samochody sportowe oferują perfekcyjną równowagę pomiędzy prędkością i przyczepnością. Ich przyspieszenie pozostawia nieco do życzenia, dlatego raczej sprawdzą się na dłuższych dystansach, niż podczas szybkiej ucieczki w zatłoczonym mieście. Ich wytrzymałość również mogłaby być nieco większa, choć pod tym względem nie ma jeszcze aż tak dużej tragedii.

Terenowe

Auta terenowe, do których zalicza się także quady, jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone do trudniejszych warunków poza utwardzoną nawierzchnią. Czy nadają się do ucieczek? Z całą pewnością, ale tylko z dala od asfaltu. Ich przyspieszenie bowiem jest zupełnie niepraktyczne w miejskich warunkach.

Jeśli jednak chcesz zagrać na nosie policjantom, wystarczy wsiąść do auta tego typu i zdecydowanie zboczyć z głównych dróg. Nawet, jeśli dosięgną cię kulę, powinieneś być względnie spokojny - auta terenowe są bardzo wytrzymałe.

Superauta

Supersamochody powalają przyspieszeniem i prędkością, a także przyczepnością. Teoretycznie powinny więc stanowić idealny środek do ucieczek czy pościgów wszelkiego typu. I na szerokich autostradach na pewno można tak powiedzieć. Warunki miejskie, gdzie co i rusz napotykamy przeszkody różnego typu czy zagęszczony ruch, są dla tych aut bezlitosne.

Dzieje się to głównie przez ich niską wytrzymałość, co w połączeniu z dzwonami przy dużych prędkościach czyni je mało praktycznym środkiem transportu w środku zatłoczonych miast.

Spis treści: Watch Dogs 2 - Poradnik, Solucja

Zobacz także:

- Watch Dogs 2 - badania i umiejętności

- Watch Dogs 2 - telefon i aplikacje

- Watch Dogs 2 - drony: skoczek i quadkopter

Motocykle

Motocykle w grze nie są podzielone na dodatkowe kategorie, przez co do jednego wora wrzucono tutaj zarówno choppery, ścigacze jak i skutery. Każda z tych maszyn charakteryzuje się więc nieco innymi statystykami, choć i w przypadku harleyo-podobnych jednośladów znajdziemy też maszyny bardzo szybkie.

Nie można jednak powiedzieć, że to rodzaj wytrzymałych pojazdów. Trudno się zresztą temu dziwić. Na pochwałę zasługują za to pod względem przyczepności, ale tylko na utwardzonej nawierzchni. Skutery z szacunku dla fanów motocykli pominiemy - to po prostu pojazdy do spokojnego przemieszczania się z punktu A do B.

Podstawowe

W kategorii samochodów podstawowych mamy największy przekrój. Odnajdziemy tu zwykłe, rodzinne SUVy, klasyczne kombi à la karawan czy też niewielkie busy i małe, elektryczne autka. Zróżnicowanie statystyk w tym segmencie pojazdów jest na tyle duże, że trudno byłoby tu o uniwersalny przekaz.

Nie można jednak ignorować tego działu pojazdów. Znajdziesz tu naprawdę sporo solidnych sedanów, które mogą okazać się lepsze w ucieczkach przed policją od nawet najszybszych supersamochodów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami