Farming Simulator 17 - kultywacja i zasiew

Porady jak dokonać kultywacji gleby oraz zasiewu.

W Farming Simulator 2017 kluczowym elementem do uzyskania dorodnych plonów, jest umiejętne kultywowanie gleby oraz przeprowadzanie zasiewów. To podstawowe części rozgrywki, których solidne opanowanie pozwoli cieszyć się szybkimi wzrostami roślin oraz dużymi plonami. A te przekładają się wprost na osiągane dochody.

Na początku gry dysponujesz już kultywatorem, siewnikiem oraz traktorem, do którego podpinasz wspomniane maszyny. Pamiętaj jednak, że są to zupełnie podstawowe maszyny, niezwykle mało wydajne.

Wraz ze zwiększeniem liczby posiadanych pól, należy zainwestować w nowe kultywatory i siewniki. W maszyny większe, które pozwolą na przygotowanie szerszego fragmentu pola podczas jednego przejazdu.

Co istotne, poza kultywacją warto sięgnąć po nawóz, a po zasiewie dokonać oprysku. Niemniej te elementy zostaną przedstawione w innej części poradnika.

Kultywacja gleby

Kultywacja to nic innego jak przygotowanie gleby pod zasiew tak, by w przyszłości móc cieszyć się z dorodnych plonów. Jest to podstawowy ale kluczowy element gry, o którym nie można zapominać.

Zarówno traktor jak i podstawowy kultywator znajdują się w twoim posiadaniu, już na starcie rozgrywki.

Wsiądź do traktora (E). Podłącz do niego kultywator (Q) a następnie go opuść (V) i rozłóż (X). Wjedź teraz na dowolne pole by rozpocząć kultywację.

farming_simulator17_20

Pamiętaj jednak, że kultywacja ma na celu przywrócić pole do stanu pierwotnego, więc usuniesz w ten sposób wszystkie rośliny jakie na nim rosną.

Aby skutecznie kultywować, jedź wzdłuż pola raz przy razie. Jako że jest to zajęcie dość czasochłonne, w późniejszych etapach gry warto skorzystać z opcji zatrudnienia pracownika do wykonywania tej czynności (H).

Co bardzo istotne, kultywacji musimy dokonywać każdorazowo po tym, jak dokonamy zbioru a także w sytuacji, gdy plony nam uschną bo nie zdążymy ich zebrać. Przed ponownym zasiewem zawsze należy wykonać kultywację.

Zasiew

Po kultywacji gleba jest już gotowa do ponownego zasiewu. Aby tego dokonać, wsiądź do traktora (E). Na starcie podłącz siewnik wciskając (Q). Opuść siewnik (V) i go włącz (B). Teraz jesteś gotowy do zasiewu. Klawiszem (Y) możesz dokonywać zmiany rodzaju nasion, których użyjesz do zasiewu.

Spis treści: Farming Simulator 17 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz: Farming Simulator 17 - oranie pola, opryski, nawożenie

Następnie jedź po polu, linia przy linii aż objedziesz całe. Na koniec wyłącz siewnik (B) oraz podnieś go (V).

farming_simulator17_21

Jeśli chcesz zautomatyzować zasiew, zatrudnij pracownika poprzez wciśnięcie klawisza (H). Po siewie warto również sięgnąć po oprysk, który sprawi, że rośliny szybciej zaczną rosnąć. Opis jak tego dokonać przedstawimy w dalszej części poradnika.

Pamiętaj, że po zebranych plonach, zasiewu zawsze dokonuj po tym, jak przygotujesz glebę podczas kultywacji.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami