Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 17 z milionem sprzedanych egzemplarzy

Połowa na PC.

Firma wydawnicza Focus Home Interactive poinformowała, że na całym świecie sprzedano już milion egzemplarzy rolniczego Farming Simulator 17.

Tegoroczną produkcję Giants Software po raz pierwszy opublikowano jednocześnie na PC, PS4 i Xbox One, lecz to komputery osobiste pozostają wiodącą platformą, odpowiadając za połowę sprzedaży. Na samym Steamie aktywowano ponad 220 tysięcy kopii.

Marzenie każdego rolnika

Wydawca dodaje, że taki wynik to rezultat niemal dwa razy lepszy od premierowego zainteresowania poprzednią odsłoną serii, czyli Farming Simulator 15 z 2014 roku. Ta produkcja w dwa lata osiągnęła nakład 3 milionów egzemplarzy - dodano w komunikacie.

Focus Home Interactive chwali się, że Farming Simulator 17 podbił listy sprzedaży we Francji czy w Niemczech, ale warto wspomnieć, że w Polsce potrzebowano zaledwie dwóch tygodni na sprzedanie ponad 45 tysięcy sztuk gry.

„Po ciężkiej pracy włożonej w tytuł i zaangażowaniu dodatkowych osób do realizacji naszego największego projektu w historii jesteśmy bardzo szczęśliwi z gorącego odbioru” - komentuje Thomas Frey, dyrektor kreatywny Giants Software.

Zobacz: Farming Simulator 17 - poradnik i najlepsze porady

„Farming Simulator to seria dla fanów, ale za pośrednictwem FS17 rozszerzyła się na szerszą grupę odbiorców, którzy szukają w grach wideo czegoś nowego” - dodaje Cédric Lagarrigue, szef Focus Home Interactive.

„Udana produkcja. Sporo w niej niedociągnięć i elementów, które warto poprawić, na czele ze starzejącą się oprawą wizualną. Niemniej wprowadzone usprawnienia i rozszerzenie działalności rolniczej o kolejne etapy to krok w dobrym kierunku” - napisał Damian w recenzji Farming Simulator 17.

Tegoroczna odsłona cyklu oferuje ponad 250 wiernie odwzorowanych maszyn rolniczych oraz różnego rodzaju przystawek. Mamy pojazdy takich marek, jak Fendt, Massey Ferguson, Challenger oraz Valtra - łącznie licencji na swój sprzęt udzieliło 60 firm.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze