Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 17 - oranie pola, opryski, nawożenie

Porady jak orać i nawozić pole by maksymalnie zwiększyć plony.

W Farming Simulator 17 kultywacja nie jest jedynym sposobem na napowietrzenie gleby. Zalecamy korzystać również z pługów, w celu uzyskania 10% bonusu do wzrostu plonów po zoraniu ziemi.

Podobnie jest z nawożeniem pola, które można stosować na kilka sposobów. My zalecamy wykorzystanie opryskiwacza, jest to szybka i prosta w zastosowaniu metoda.

Każdorazowe nawożenie pola - niezależnie, którego sposobu lub ich kombinacji byśmy nie zastosowali - przynosi 30% wzrost wydajności pola. Dlatego opryski stosujemy trzykrotnie na tym samym polu, nim rośliny zdążą w pełni urosnąć.

Co ważne, orkę oraz nawożenie ponawiamy każdorazowo po zebraniu plonów!


Jak skutecznie orać pole

Przed zasiewem, należy rozrzedzić glebę tak by ją napowietrzyć. Najprostszym i najszybszym sposobem jest jej kultywacja. Jednak w późniejszym etapie rozgrywki, zalecamy korzystanie z pługa i zaoranie pola. Dodaje to 10% do wysokości później zbieranych plonów.

Niestety pługa nie masz w standardowym wyposażeniu na starcie rozgrywki, więc musisz go zakupić. Wejdź do sklepu (P) i skieruj się do zakładki Pługi. Zakup ten najtańszy Salford 4204 za kwotę 13000 euro.

Odbierz pług ze sklepu, zamontuj go do dowolnego traktora (Q). Następnie pojedź na pole i je zaoraj. W tym celu ustaw się na polu, a potem opuść pług (V). Przystąp do pracy, jeżdżąc po polu równiutko raz przy razie.

W ten sposób, po zaoraniu, pole jest gotowe do zasiewu. Niemniej wstrzymaj się - wpierw dokonaj kultywacji gleby, a dopiero potem obsiej pole.


Opryski i nawożenie pola

Poprzez nawożenie pola, można zwiększyć jego wydajność nawet o 90%. Kolejne 10% zyskamy orząc pole przed zasiewem.

Użyźniać glebę możesz na szereg sposobów. Do nawożenia wykorzystasz opryskiwacz, rozrzutnik obornika, rozrzutnik nawozu albo używając zbiornika z gnojówką.

Wybór należy do ciebie, niemniej my polecamy zastosowanie opryskiwacza. Jest to najprostszy i stosunkowo szybki sposób na zwiększenie plonów. Pamiętaj jednak, że nim wzrosną twoje rośliny, musisz dokonać trzykrotnego nawożenia. Każde z nich zwiększa plony o 30%.

Do rozpoczęcia oprysku potrzebujesz opryskiwacza. Wejdź do sklepu (P) i zakup najtańszy model Amazone UF 1201 za niemałą sumę 24000 euro.

Podjedź do sklepu traktorem i zamontuj oprysk z tyłu pojazdu. Następnie udaj się na dowolne pole. Pamiętaj dokonywać pierwszego oprysku od razu po zasiewie.


Spis treści: Farming Simulator 17 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz: Farming Simulator 17 - żniwa, magazynowanie i sprzedaż zboża


Nim będziesz mógł wykonać oprysk, uzupełnij zbiornik specjalnymi środkami chemicznymi. Zrobisz to w tym samym miejscu, w którym uzupełniasz zapasy nasion. To bróg znajdujący się tuż obok chatki na narzędzia.

Wjedź na pole, zatrzymaj się na jego skraju. Wpierw rozłóż opryskiwacz (X). Następnie go opuść wciskając (V). Teraz nie pozostaje już nic innego jak włączenie opryskiwacza (B) i przejechanie po całości pola.

Po skończonym użyźnianiu, wyłącz opryskiwacz (B), podnieść go (V) a na końcu złóż (X).

Komentarze

More On Farming Simulator 17

Najnowsze artykuły