Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 17 - kiszonka oraz leśnictwo

Porady jak ścinać, transportować i sprzedawać drzewa oraz jak produkować kiszonkę.

W Farming Simulator 17 leśnictwo nie jest może tak intratnym przedsięwzięciem jak w poprzedniej edycji gry, ale wciąż przynosi duże zyski. Pamiętaj jednak, że jest to proces, którego nie możemy zautomatyzować, więc wymaga dużej uwagi oraz nakładów czasu.

Oznacza to, że za leśnictwo warto wziąć się w dużo późniejszym okresie. Wtedy kiedy nasza farma będzie już bardzo rozwinięta, a większość czynności zautomatyzujemy oraz zlecimy naszym pracownikom. Wtedy leśnictwo będzie świetnym zastrzykiem finansowym.


Ścinanie, transport i sprzedaż drzewa

Do ścinania drzewa potrzebujesz piły łańcuchowej. Posiadasz już ją na swoim stanie wraz z początkiem gry. Aktywuj ją wciskając (1). Następnie podejdź do drzewa i włącz piłę lewym klawiszem myszy. Trzymając prawy klawiszy myszy delikatnie obracaj piłą do poziomu tak, abyś mógł ściąć pobliskie drzewo. Wokół drzewa pojawi się niebieska aureola, która potwierdza poprawność cięcia. Ponownie wciśnij i przytrzymaj lewy klawisz myszy do momentu aż drzewa upadnie na ziemię.

To jeszcze nie koniec. Teraz musisz oczyścić drzewo z gałęzi aby uzyskać wyższe ceny w punkcie skupu, w tym celu raz za razem wciskając lewy klawisz myszy, obcinaj gałęzie. Następnie potnij drzewo na ok. 3 metrowe kawałki.

Tak pocięte drzewo możesz przetransportować ręcznie do pojazdu, wciskając na kawałku drewna lewy klawisz myszy. Do transportu możesz użyć dowolnego pojazdu przez siebie posiadanego. Następnie sprzedaj bele w odpowiednim punkcie skupu (Sawmill).

Powyższy sposób ścinania drzewa i jego transportu jest zupełnie podstawowym i nie przysporzy ci zbyt wielu dochodów, ze względu na niską wydajność.

Chcąc przyspieszyć ścinkę i obróbkę drzewa, zainwestuj w ładowacz czołowy i specjalną końcówkę do chwytania drzew. Następnie zakup specjalną naczepę do transportu bel (pilnuj aby drzewo nie spadło na ziemię!). Wszystkie te przedmioty kupisz w sklepie (P) w kategorii Sprzęt leśny.

Najdroższy sprzęt z powyższej kategorii umożliwi ci automatyczną ścinkę drzew, oczyszczenie z gałęzi i pocięcie na fragmenty o określonej długości. To znacznie przyspiesza pracę, niestety koszt tego rodzaju maszyn jest ogromny. Dokładnie przemyśl zakup każdej z nowych maszyn. Wartym przemyślenia jest wyposażenie farmy w ładowarkę teleskopową.

Bardzo dobrym pomysłem jest zakupienie jednej z maszyn przerabiających drzewa na wióry, chociażby takiej jak JENZ HEM 583 Z. Wióry można sprzedawać jako biomasę uzyskując bardzo wysokie kwoty.

Chcąc ułatwić proces sprzedaży wiór, rozsądnym będzie zakupienie obiektu Ciepłownia i postawić go na naszej farmie. Dzięki temu zaoszczędzimy czas na transporcie bel, a inwestycja szybko się zwróci.


Produkcja kiszonki

Kiszonkę uzyskuje się z trawy bądź siana. Możemy ją wykorzystać do karmienia zwierzaków w naszej hodowli, bądź sprzedawać ją w biogazowni, po uprzednim przerobieniu na kompost.

Do uzyskania kiszonki, przetransportuj trawę/siano do betonowych pryzm. Wyładuj do nich zawartość naczepy, następnie ubij ją ciągnikiem z doczepionym walcem, a następnie przykryj folią podchodząc do niej.

Fermentacja rozpoczyna się po zapełnieniu „zbiornika” przynajmniej w 10%. Ważne jest to, iż nie można dosypywać trawy podczas gdy proces fermentacji się rozpoczął a jeszcze nie zakończył.


Spis treści: Farming Simulator 17 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz: Farming Simulator 17 - hodowla zwierząt


Inną opcją uzyskania kiszonki, jest zebranie trawy prosto z pola i formowanie jej w bele za pomocą maszyny New Holland Roll-Belt 150. Następnie zostawiamy bele w dowolnym miejscu i za pomocą Ursus Z-586 owijamy folią.

Tak pozostawione bele sfermentują i będą łatwiejsze oraz szybsze w transporcie.

Komentarze

More On Farming Simulator 17

Najnowsze artykuły