Gears of War 4 „ozłocone”

Gra dostępna w ramach programu Xbox Play Anywhere.

Microsoft pochwalił się, że strzelanka Gears of War 4 osiągnęła „złoty” status, więc zaplanowana na 11 października premiera na Xbox One i PC z systemami Windows 10 nie jest już niczym zagrożona.

1
Jest nawet Satya Nadella, szef Microsoftu

Produkcja będzie dostępna w ramach programu Xbox Play Anywhere, więc zakup wersji cyfrowej na jedną z wymienionych wyżej platform sprzętowych oznacza automatyczny dostęp na drugim systemie.

Co więcej, Gears of War 4 wspiera wspólną zabawę pomiędzy posiadaczami wersji PC i Xbox One, we wszystkich trybach rozgrywki, w tym w sieciowej rywalizacji (tylko ze znajomymi), kampanii i w popularnym Horde.

Jak dowiedzieliśmy się wczoraj, na komputerach osobistych dostępna będzie także kooperacja na podzielonym ekranie, w opowieści fabularnej.

„To był dla mnie prawdziwy powrót do domu” - zauważa Rod Fergusson, producent gry i szef odpowiedzialnego za pracę studia The Coalition z Vancouver. Deweloper zaczynał karierę w dziale Xbox, by później przenieść się do Epic Games, gdzie odpowiadał za poprzednie odsłony Gears of War.

„Jestem bardzo dumny z tego, co osiągnął zespół. To nie tylko najbardziej ambitna technicznie odsłona serii, ale także powrót do brutalnego i pełnego napięcia tonu, przez które tak wielu graczy zakochało się w tym uniwersum, opowieściach i postaciach” - dodaje Phil Spencer, szef działu Xbox.

Tym razem do akcji wkracza nowa grupa bohaterów. To J.D. Fenix - syn Marcus Fenixa - a także Delmont „Del” Walker oraz Kait Diaz.

Powalczymy między innymi z mutantami z rasy Swarm, ale także z całkiem nowym przeciwnikiem, czyli z robotami DeeBee. Ci wyglądają na dużo bardziej zaawansowanych technologicznie od standardowych locustów.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami