Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Scenarzysta „Avatara” zajmie się fabułą filmu na bazie Gears of War

Kolejne podejście do projektu.

Film Gears of War nadal powstaje. Do projektu zaangażowano właśnie nowego scenarzystę - to Shane Salerno, odpowiedzialny ostatnio za skrypty czterech następnych odsłon cyklu „Avatar” od Jamesa Camerona.

Wcześniej autor zajmował się także opowieścią w „Obcy kontra Predator 2”, „Savages: Ponad bezprawiem” czy w dwóch odcinkach serialu „Hawaii Five-0” w pierwszym sezonie.

Kto wcieli się w Marcusa? Szyc?

Co interesujące, Salerno znajduje się także na liście scenarzystów gry Ghost Recon Wildlands.

Informację na temat zatrudnienia przy Gears of War podał jako pierwszy serwis Deadline, lecz doniesienia wkrótce potwierdził Rod Fergusson z odpowiedzialnego za cykl studia The Coalition.

Saga na temat kinowej adaptacji cyklu Gears of War trwa już od wielu. Tytuł zapowiedziano w 2007 roku, gdy prawa pozyskała wytwórnia New Line Cinema. Reżyserem był wtedy Len Wiseman („Pamięć absolutna” z 2012 roku), a scenariusz pisał Stuart Beattie („G.I. Joe: Czas Kobry”).

Problemy pojawiły się w 2010 roku, a nowe podejście rozpoczęto dwa lata później, gdy projektem zajął się producent Scott Stuber („Dzień patriotów”, „Ted”). Ponownie w temacie prac zapadła jednak cisza, przerwana dopiero w październiku 2016 r.

Zobacz na YouTube

- Przy tworzeniu takiego filmu trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że to inne medium i inna grupa odbiorców - przyznał wtedy wspomniany Ferguson.

- Jeśli miałbym wymusić, by całość była w stu procentach zgodna z kanonem czy fabułą gier, to efektem końcowym nie byłby najlepszy film, a na tym właśnie się skupiamy, nie na projekcie jak najbardziej zbliżonym do gry - dodał producent gier.

Read this next