Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa aktualizacja Gears of War 4 skupi się na trybie Hordy

Umiejętności, mapy, darmowy okres próbny i inne.

Microsoft wraz ze studiem The Coalition ujawnił, że 6 czerwca światło dzienne ujrzy Rise of the Horde - kolejna duża aktualizacja do strzelanki Gears of War 4.

Zgodnie z nazwą, łatka skoncentruje się na trybie Hordy, wprowadzając między innymi 15 dodatkowych umiejętności do zdobycia podczas zabawy - po 3 na daną klasę.

Zaśnieżona lokacja Avalanche

Przykładowo Engineer dostanie Flow, które zmniejszy liczbę otrzymywanych obrażeń podczas naprawiania fortyfikacji. Natomiast Heavy może liczyć na Berserker, dzięki któremu korzystając z ciężkiego uzbrojenia przy niewielkiej liczbie punktów życia zada wrogom większe rany.

Jedną z nowych umiejętności Scouta jest zaś Cloak, czyli kamuflaż aktywowany po kilku sekundach spędzonych w bezruchu za osłoną. Twórcy zamierzają też zaimplementować dodatkowy poziom rozwoju dla zdolności - szósty.

Pojawią się też nagrody za pokonywanie bossów. W zamian za rozprawienie się z mocniejszymi przeciwnikami na zakończenie fali numer 30, 40 i 50 otrzymamy losową moc do wykorzystania w trybie Hordy. Na trudniejszych poziomach prawdopodobieństwo zdobycia cenniejszego bonusu będzie wyższe.

Wraz z aktualizacją twórcy rozszerzą również - zgodnie z wcześniejszymi obietnicami - możliwość wspólnej zabawy posiadaczy PC i Xbox One o starcia rankingowe. Autorzy wprowadzą przy tym opcjonalny przełącznik, którym właściciele konsol ograniczą wyszukiwanie meczów tylko do swojej platformy.

W planach są też dwa nowe poziomy trudności - Inconceivable i Ironman. Pierwszy w trybie Hordy osłabi postać gracza i wzmocni wrogów, a w kampanii nie tylko zmniejszy poziom życia bohatera, ale i oponentów. Do tego natrafimy na mniejszą liczbę broni i skrzynek z amunicją.

W Ironman zaś otrzymamy tylko jedną szansę na wygraną. W wariancie fabularnym śmierć zakończy więc zabawę. Podobnie będzie to wyglądało w kooperacji, gdzie poległy żołnierz nie wróci do walki po rozprawieniu się z daną falą wrogów.

Do tego dwie kolejne mapy - znana z drugiej części cyklu i osadzona w zaśnieżonym resorcie wypoczynkowym Avalanche oraz przeznaczona do starć na bliski dystans lokacja Rust Lung z Gears of War 3.

Posiadacze przepustki sezonowej dostęp do obu poziomów dostaną 6 czerwca, wraz z podwójnymi punktami doświadczenia oraz 20-procentowym przyrostem do zdobywanych kredytów. Plansze do standardowej rotacji dla wszystkich graczy trafią 13 czerwca.

Aktualizacja Rise of the Horde to także 20 nowych osiągnięć. W zamian za odblokowanie wszystkich, otrzymamy łącznie 500 punktów gamerscore.

Zobacz na YouTube

Jednocześnie twórcy ogłosili, że w dniach 9-15 czerwca wszyscy chętni staną przed szansą bezpłatnego sprawdzenia Gears of War 4 przez maksymalnie 10 godzin. Dokonane postępy przeniosą później do pełnej wersji.

W ramach okresu próbnego twórcy udostępnią pierwszy akt kampanii oraz tryby Hordy i rywalizacji. Gracze rozpoczynający przygodę z grą, mogą liczyć na dodatkowe nagrody w wariantach sieciowych, zdobywane na kolejnych poziomach doświadczenia. Obejmują paczki ze zdolnościami i postaciami do multiplayera.

To jednak nie wszystko - podczas trwania bezpłatnego okresu wszyscy otrzymają o 20 procent więcej zwykłych punktów doświadczenia i podwójną liczbę klasowych (zdobywanych za wykonywanie obowiązków związanych z danym typem postaci).

W aktualizacji Rise of the Horde deweloperzy zamierzają też wprowadzić kilka mniejszych i większych poprawek do rozgrywki. Pełną listę zmian i nowości podano na stronie poświęconej łatce.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Gears of War 4

Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.
Komentarze