Sprzedaż w USA w lipcu: 3DS dubluje zainteresowanie dzięki Pokémon Go

Na czele także Monster Hunter.

Pięć lat po premierze, Nintendo 3DS jest najlepiej sprzedającą się konsolą w Stanach Zjednoczonych, jeśli wziąć pod uwagę dane za lipiec, raportowane przez firmę NPD.

1
To nie jest 3DS

Producent nie podał konkretnych liczb, lecz zainteresowanie miało zwiększyć się aż o 80 procent w porównaniu z lipcem 2015 roku.

Warto dodać, że w kategorii „3DS” ujęto wszystkie modele z tej rodziny: oryginalne urządzenia, budżetowe 2DS oraz New 3DS z klasy „premium”.

Nintendo wskazuje trzy główne powody rosnącej sprzedaży: Pokémon Go, Monster Hunter Generations oraz obniżenie ceny zestawu zawierającego 2DS i Mario Kart 7.

Firma z Japonii poradziła sobie świetnie nie tylko w sprzęcie, ale także w oprogramowaniu. Najlepiej sprzedającą się grą w lipcu w Stanach Zjednoczonych było bowiem Monster Hunter Generations.

W pierwszej dziesiątce Nintendo ma jeszcze inne pozycje: Minecraft: Wii U Edition na szóstym miejscu, Pokémon Omega Ruby na ósmym oraz Pokémon Alpha Sapphire na dziesiątym. Nieco dalej, na jedenastym, jest Kirby: Planet Robobot.

Podano także, że 2DS przekroczyło poziom 2 milionów sprzedanych egzemplarzy w USA.

Paradoksalnie, najważniejszą przyczyną nagłego „skoku na 3DS” w sklepach jest gra, która nie jest nawet dostępna na tej platformie, czyli Pokémon Go.

Popularna aplikacja mobilna skutecznie rozbudziła jednak zainteresowanie pokemonami także na innych urządzeniach, o czym najlepiej świadczą pozycje Pokémon Omega Ruby i Alpha Sapphire na liście sprzedaży.

Jeszcze w tym roku na 3DS ukażą się dwie całkiem nowe odsłony tej serii: Pokémon Sun i Moon, a datą debiutu ustaloną w Europie na 23 listopada. Obie pozycje zapewne także mogą liczyć na „pomoc” ze strony Pokémon Go.

Jak wyjaśnialiśmy wcześniej, Nintendo nie jest w żaden sposób odpowiedzialne za tę aplikację mobilną, a jedyny związek z grą to posiadanie 33 procent akcji w The Pokémon Company, czyli firmie wydającej tytuł.

NPD nie podało jeszcze pełnej listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier w lipcu w Stanach Zjednoczonych, ale ujawniono już, że po raz pierwszy od dłuższego czasu PlayStation 4 cieszyło się niższym zainteresowaniem od Xbox One, dzięki premierze mniejszej wersji S. Jak widać, nie wystarczyło to Microsoftowi na pobicie Nintendo.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami