Rośnie pula nagród turnieju The International 2016 w Dota 2

Pobito rekord e-sportu.

Pula nagród współfinansowanego przez graczy turnieju The International 2016 w Dota 2 wynosi już ponad 18,6 miliona dolarów - to największa suma w historii e-sportu.

1
Tak było

Szósta impreza z tego cyklu rozpocznie się 3 sierpnia, więc został jeszcze tydzień na powiększenie zebranej kwoty. Finały odbędą się w Seattle, po raz piąty z rzędu.

Suma gwarantowana przez Valve wynosiła „skromne” 1,6 mln dolarów. Firma rozpoczęła sprzedaż specjalnej przepustki - TI6 Battle Pass. 25 procent z każdego sprzedanego egzemplarz trafia właśnie do puli nagród.

Przychody organizatora na obecny moment wynoszą więc około 68 mln dolarów, nie licząc biletów, które sprzedają się zazwyczaj w kilka minut po trafieniu do sprzedaży. Warto jednak pamiętać, że Valve musi jeszcze sam turniej zorganizować, co na pewno nie jest tanie.

Oferowana w tym roku przepustka TI6 Battle Pass zawiera standardowe kompendium turnieju, znane bardzo dobrze z poprzednich lat. Jest jednak sporo innych bonusów, jak cyfrowe przedmioty w grze, pakiety muzyczne, ikony emotek, kursory, ekrany ładowania, kurier czy efekty pogodowe.

Są też inne atrakcje, jak specjalne zadania przed startem meczów, wyzwania społecznościowe, awansowanie przepustek na kolejne poziomy (także za pieniądze) czy obstawianie wyników.

W ubiegłym roku The International 2015 odbyło się w lipcu, z pulą nagród wynoszącą ostatecznie 18,53 mln dolarów. Zwycięzca - Evil Geniuses - otrzymał 6,63 mln, czyli 36 procent.

Jeśli o tegorocznych zmaganiach mowa, to szesnaście zespołów z całego świata (niestety, brakuje Polaków) zmierzy się dwóch drabinkach, w formacie podwójnej eliminacji. Wielki finał odbędzie się w sobotę, 13 sierpnia.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami