Pokémon GO - jak zdobyć Pikachu jako startowego Pokemona

Coś dla prawdziwych fanów.

Podobnie jak w oryginalnych odsłonach serii gier Pokemon z konsol przenośnych, w Pokémon GO proponowane są nam trzy stworki „startowe”, z których wybrać musimy jednego.

Gdy uruchomimy grę po raz pierwszy i stworzymy postać, od razu widzimy na mapie trzy Pokemony. To Squirtle (typ wodny), Charmander (typ ognisty) oraz Bulbasaur (typ trawiasty). Klikamy w jednego z nich, rzucamy Poke Ballem i łapiemy pierwszego stworka, rozpoczynając tym samym właściwą przygodę.

Gracze zdążyli się już przekonać, że istnieje sposób na zdobycie innego Pokemona startowego - słynnego Pikachu.

Powrót do spisu treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Jak znaleźć Pikachu

By złapać Pikachu, wystarczy tylko odrobina cierpliwości. Sposób jest prosty - gdy rozpoczynamy grę i widzimy Squirtle'a, Charmandera oraz Bulbasaura (zawsze stojących obok siebie), wystarczy ich ominąć i oddalić się.

Gdy zignorujemy podstawowe startowe Pokemony, pojawią się później jeszcze raz, ale ponownie trzeba je ominąć i nie łapać żadnego. Czynność należy powtórzyć kilka razy (czasem trzy, czasem pięć lub sześć), a w końcu na mapie zobaczymy Pikachu.

Żółty stworek będzie stał obok znanej już nam trójki Pokemonów. Wystarczy go wybrać i złapać. Należy jednak pamiętać, że pozostałe startery znikną i złapanie ich nie będzie już takie proste - choć powinniśmy spotkać je później stosunkowo szybko. Nie będą jednak same do nas podchodzić.

Pikachu to Pokemon typu elektrycznego.

Zobacz także: Pokémon GO - lista wszystkich Pokemonów

Jak złapać dzikiego Charmandera, Squirtle'a, Bulbasaura i Pikachu

Gdy zdecydujemy się na jednego ze startowych stworków, pozostałe znikają i później musimy zdobyć je - jeżeli zechcemy - tak samo, jak inne, dzikie Pokemony.

Przypomnijmy - Pokemonów typu wodnego (Water) należy szukać w pobliżu wody i zbiorników wodnych. Duża szansa na znalezienie stworków ognistych (Fire) występuje w okolicach osiedli i na przedmieściach, a Pokemony trawiaste (Grass) spotkamy w parkach, lasach, przy dużych placach zabaw.

Należy też systematycznie sprawdzać zakładkę z pobliskimi Pokemonami, znajdującą się w prawym dolnym rogu ekranu. Możemy dostrzec tam sylwetki stworków, które są w naszej okolicy, co może okazać się pomocne.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami