Jak pobrać i zainstalować Pokémon GO

Na Androidzie i iOS.

Gra Pokémon GO jest dostępna na telefonach z systemami Android oraz iOS. Nie przygotowano wersji na Windows Phone. Aplikację można pobrać za darmo z Google Play (Android) lub sklepu AppStore (iPhone).

Produkcję zainstalować można bezpośrednio na smartfonie, wybierając sklep i wpisując w wyszukiwarce aplikacji tytuł gry. Można też - jeżeli sparowaliśmy urządzenie z komputerem - odwiedzić iTunes lub Google Play na PC albo Macu.

Gra zajmuje 110 MB (iOS) lub 58 MB (Android) przestrzeni dyskowej urządzenia. Zadziała na smartfonach firmy Apple z systemem iOS 8.0 i na telefonach z Androidem w wersji 4.4. Możliwe jest pobranie gry na tablety, ale rozgrywka przystosowana jest do mniejszych ekranów.

Zobacz: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Pokémon GO zadebiutowało na smartfonach i cieszy się ogromną popularnością. Aplikacja nie była jednak od razu oficjalnie dostępna w AppStore i Google Play w Europie. Mimo to, grę można było pobrać i zająć się łapaniem kieszonkowych stworków.

Pokémon GO to prosta gra, w której głównym zadaniem jest kolekcjonowanie Pokémonów. Stworki znajdziemy jednak nie w świecie wirtualnym, ale w prawdziwym świecie. Aplikacja opiera się na technologii rozszerzonej rzeczywistości - na ekranie widzimy mapę swojej okolicy, na niej pojawiają się stworki. Musimy się do nich zbliżyć i kliknąć w ikonę, by „namierzyć” Pokémona za pomocą kamery i spróbować go złapać.

Zobacz: Najlepszy smartfon do 1000 złotych - propozycje na rok 2017

Na telefonach z Androidem wystarczy pobrać odpowiedni plik APK, czyli plik instalacyjny. Można go znaleźć na stronie APK Mirror.

Plik pobrany na PC można przenieść na telefon, ale wygodniejsze jest kliknięcie w link i pobranie APK bezpośrednio z poziomu smartfona. Przed uruchomieniem pliku instalacyjnego trzeba tylko zaznaczyć opcję w ustawieniach, która pozwoli na instalowanie zewnętrznych aplikacji z nieznanych źródeł (przed instalacją telefon prawdopodobnie sam wyświetli nam tę opcję).

Po zainstalowaniu aplikacji uruchamiamy grę i możemy rozpocząć zabawę.

W przypadku smartfonów iPhone od firmy Apple instalacja musi odbyć się za pośrednictwem oficjalnego sklepu AppStore. Jedynym rozwiązaniem jest więc założenie drugiego konta - amerykańskiego albo australijskiego - i pobranie Pokémon GO na telefon po zalogowaniu się na nowe konto.

Po pobraniu aplikacji można już wylogować się ze świeżo stworzonego konta, zalogować się na swoje codzienne konto i cieszyć się grą.

Pokémon GO, mimo braku oficjalnej dystrybucji w Europie, działa tak, jak za oceanem. W swojej okolicy widzimy nie tylko stworki, ale także punkty zainteresowania. Gra jest jednak dostępna w angielskiej wersji językowej.

Uwaga: ponieważ aplikacja nie jest jeszcze w oficjalnej dystrybucji w Europie, instalację wykonujesz na własną odpowiedzialność. Należy także uważać na pliki .APK - niektóre mogą zawierać złośliwe oprogramowanie. Warto przeskanować plik programem antywirusowym.

Reklama

Skocz do komentarzy (24)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (24)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami