Dead Island 2 usunięte ze Steama

Czyżby gra została anulowana? A może tylko przeprojektowana?

Gra akcji Dead Island 2 zniknęła wczoraj ze Steama bez żadnego ostrzeżenia, potęgując doniesienia o rzekomym anulowaniu produkcji Deep Silver.

1

Jedyną pozostałością po tytule jest wpis w serwisie SteamDB, gdzie znaleźć można historię wszystkich operacji - w tym właśnie usuwanie informacji.

Możliwe jednak, że produkcja została opóźniona, a wydawca nie chce reklamować gry za pomocą informacji i screenów, które mogą zmienić się w przyszłości.

Inną opcją jest znaczne przeprojektowanie założeń gry, co może wydawać się całkiem prawdopodobne ze względu na przekazanie obowiązków deweloperskich innemu studiu.

Wydawca nie skomentował jeszcze sytuacji.

Za tytuł odpowiadało poprzednio niemieckie Yager - twórcy Spec Ops: The Line. Współpracę z wydawcą - Deep Silver - rozwiązano jednak latem ubiegłego roku.

Pierwotnie zakładano debiut jeszcze wiosną 2015 roku. Potem założenia zmieniono na bliżej nieokreśloną datę w tym roku, co wydaje się mało prawdopodobne.

Prace kontynuuje teraz brytyjskie studio Sumo Digital, od marca tego roku. Firma ma w dorobku bardzo dużo tytułów, ale najczęściej jako podwykonawca lub twórcy konwersji na mniej popularne platformy.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Jak grać ocalałym i zabójcą, mechaniki, przedmioty, rozwój postaci.

Sony: do rozwijania deweloperskich talentów nie wystarczą pieniądze

Kluczowe jest zapewnienie wolności kreatywnej.

Battlefield 4 z nagłym wzrostem popularności

EA musiało zwiększyć pojemność serwerów.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami