Minecraft otrzyma „mini-tryb” rywalizacji na konsolach

Nowe źródło przychodów.

Konsolowe wydania popularnego Minecrafta wzbogacą się w przyszłym miesiącu o nowy tryb zabawy, stanowiący także kolejne źródło przychodów dla Microsoftu.

2

W czerwcu do gry trafi bowiem mini-gra o prostej nazwie Battle, dostępna za darmo na PlayStation 3, PS4, PS Vita, X360, Xbox One oraz na Wii U.

Tryb umożliwi rywalizację graczy na specjalnych arenach, z losowo generowanymi skrzyniami z bronią i innymi skarbami. Jednocześnie do walki wkroczy maksymalnie osiem osób, z czego nawet czterech na podzielonym ekranie.

Po premierze Battle, wydawca zamierza sprzedawać kolejne mapy, wyceniane na 3 dolary (ok. 12 zł). Nie znamy jeszcze kwoty zakupu w euro.

W planach na przyszłość są także inne mini-gry, lecz nie jest obecnie jasne, czy także dostępne będą za darmo.

„Oczywiście, wymyślanie nowych zasad i sposobów na zabawę ze znajomymi to już teraz popularny sposób spędzania wolnego czasu w Minecraft: Console Edition, i oby było tak dalej” - czytamy w ogłoszeniu na oficjalnym blogu.

„Ale dzięki nowymi mini-grom pomagamy szybko i łatwo wskoczyć do rywalizacji o ustalonych zasadach, bez ręcznego ustalania limitów czasowych i przygotowywania skrzynek ze skarbami czy liczenia punktów.”

1

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami