Uncharted 4 - Rozdział 18: New Devon

Nate i Elena trafiają do rezydencji Avery'ego.

Poszukiwacze przygód dotarli do głównej osady pirackiej kasty rządzącej Libertalią. Wkrótce potem odnaleźli rezydencję Avery'ego i ślady pozostawione przez Sama, które mają ułatwić jego odszukanie i uwolnienie z rąk Rafy i Nadine.

Zobacz także lokalizację znajdziek z tego rozdziału na oddzielnej stronie naszego poradnika: Uncharted 4 - Skarby: rozdziały 14 - 22.

Wejście do pirackiej metropolii

Idź w stronę New Devon, po drodze mijając wisielców. Dojdź do głównej bramy (∆), ta jednak okaże się być zamknięta. Zawróć wchodząc na obelisk, z niego skocz na szubienicę na wprost, potem na tę po prawej i kieruj się na kolejną nad bramą. Teraz skocz na mur. Idź na prawo złap się klatki wiszącej ponad tobą. Z niej skocz na lewo na cegły w murze i po nich wejdź na samą górę.

Zeskocz na belkę z lewej strony, potem do wody. Idź na lewo do zatopionego domu. W nim wejdź po jednej ze ścian, potem na stropową belkę i staniesz przed drzwiami. Przejdź przez nie, schyl się przechodząc w lewo, skocz dwukrotnie w prawo wchodząc na daszek. Dostałeś się do nowego pomieszczenia, z niego skocz na lewo w bujną roślinność a włączy się krótki filmik.

Teraz skieruj się do budynku na prawo. Uważaj, czeka cię jedna z najtrudniejszych potyczek w grze. W okolicy czyha kilkudziesięciu najemników. Dobrą taktyką jest skradanie się i zabicie kilku chowając się w wodzie oraz roślinności, a dopiero potem rozpoczęcie strzelaninę. Pamiętaj, że z sąsiedniego budynku na prawo, będzie w ciebie celować dwóch snajperów.

uncharted4060
Wskakuj po szubienicach, by dostać się na mury miasta

Po bitwie wejdź na budynek, wokół którego działa się cała ta jatka. Kieruj się w prawo na schody, biegnąc za Eleną. Dojdziecie do jaskini - przejdźcie do jej końca, a potem skocz do wody. Zanurz się (○) i popłyń korytarzem kierującym cię w lewo.

Po wypłynięciu, z prawej strony znajduje się wyjście. Wespnij się na skały i skocz na wprost, łapiąc się drzewa. Teraz skocz w prawo, a przed twoimi oczami pojawi się rezydencja.

Zejdź na dół, przeskocz strumyk i zaczep linę o belkę. Wejdź po niej na górę, potem wskocz na skałę. Na górze zrzuć do wody skrzynię (∆).

Skocz do wody i daj się pociągnąć nurtowi, lądując w zrujnowanym domu. Wyjdź na prawy brzeg. Rzuć linę zaczepiając ją o skrzynię (L1) następnie zaciągnij ją na brzegi u staw pod ścianą z lewej strony. Wejdź na skrzynię, a z niej dostań się na dach. Skieruj się w prawo dobiegając do żony, aż dach się zarwie i spadniecie w dół.

W pirackiej rezydencji

Wpłyń do domu znajdującego się za posągami aniołów. W jego środku płyń w lewo. Wyjdź z wody na wprost i skieruj się do pokoju na prawo. Wejdź po ścianie na prawo od okna. Wyjdź pokoju (drzwi są z prawej strony) i wbiegnij do kolejnego na wprost. Skręć w lewo przed biurkiem i wejdź do tajnego przejścia w kominku.

W kolejnym pokoju zeskocz na dół i wyskocz przez okna na prawo, wskakując do wody. Dopłyń do schodów i wejdź po nich kierując się w lewo za armatami, przez okno. Skręć w prawo do ogromnego pomieszczenia. Spójrz na pierwsze piętro (L3) - Elena wskaże ci przejście.

Zeskocz do wody na prawo i dostań się na belkę, momentalnie się cofnij, ponieważ trafisz do wody. Potrzebujesz przeciwwagi, dlatego zaraz na końcu belki stanie Elena. Idź teraz na drugi koniec i skocz przed siebie.

Skieruj się w lewo na belkę. Musisz skoczyć do wody na tyle daleko, aby nurt zrzucił cię na ścianę z prawej strony, po której wespniesz się na pierwsze piętro. Przejdź na drugą stronę ściany i idź na górę, wyjdź na podłogę.

Kieruj się w stronę Eleny, na końcu pomieszczenia znajduje się szafa, którą zrzuć w jej kierunku. Po chwili żona stanie obok ciebie. Zawróć do miejsca, w którym przed chwilą się wspinałeś. Po lewo jest kolejny regał, podnieście go (∆). Idź w prawo, a potem otwórz drzwi na lewo (∆). Obejrzyj filmik.

Skieruj się do pokoju na lewo, przez otwarte drzwi. Potem znów na lewo po kamieniach. Skocz na wprost na skałę. Wspinaj się w górę. Podczas wchodzenia niektóre kamienie się obsuną, niemniej kontynuuj wspinaczkę aż staniesz obok budynku.

uncharted4061
W tym miejscu znajdziesz zapalniczkę Sama, podnieś ją i obejrzyj

Idź na lewo dostań się do domu Avery'ego poprzez dziurę w ścianie. Kieruj się w prawo, wespnij się na pierwsze piętro i dalej na prawo przez drzwi. Zatrzymaj się na chwilę i posłuchaj co ma do powiedzenia Elena.

Następnie idź w lewo i skocz do wielkiej dziury w podłodze. Idź do kolejnego pomieszczenia i skieruj się na schody z lewej strony.

Wejdź na schody, a potem skieruj się w prawo do zamkniętych drzwi, przed którymi widać masę śladów stóp. Drzwi okażą się zabarykadowane. Próbując je otworzyć (□) zaatakuje cię kilkunastu napastników. Nie daj się okrążyć. W pierwszej kolejności załatw żołnierza z gatlingiem, który będzie szedł z prawej strony. Potem zajmij się snajperami na pierwszym piętrze.

Po bitwie wróć do otwierania drzwi. Gdy przez nie przejdziesz, włączy się animacja, podczas której Elena podniesie notatkę i zacznie ją czytać. Idźcie na koniec korytarza. Przy drzwiach odda ci list (∆). Przejdźcie przez drzwi. Skieruj się w lewo do wielkich okien. Na ziemi Nate znajdzie zapalniczkę Sama. Spójrz na obraz obok ciebie, potem na zegar i rycerza. Żaden z nich nie otworzy tajnego przejścia.

Ale po chwili zawoła cię żona, która przypadkowo otworzy przejście. Zapadła się podłoga, a w niej pojawiły się schody. Zejdź na dół, tam otwórz kratę (∆).

Następnie: Uncharted 4 - Rozdział 19: Upadek Avery'ego

Powrót do spisu treści: Uncharted 4 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami