Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Uncharted 4 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, wszystkie sekrety i znajdźki.

Witamy w poradniku do Uncharted 4: Kres Złodzieja. Nathan Drake, główny bohater gry, zabiera nas w szereg niesamowitych miejsc. Wyruszamy w podróż dookoła świata, w poszukiwaniu pirackiej wyspy Libertalia i ukrytego skarbu Avery'ego, po drodze rozwiązując wiele zagadek i przeżywając masę intensywnych przygód.

Seria Uncharted to trzecioosobowa przygodowa gra akcji z elementami platformówki oraz skradanki. Podczas zabawy sterujemy poczynaniami Nathana, a wspierać nas będzie przyjaciel Sully oraz rodzony brat Sam.

W niniejszym opracowaniu znajdziecie kompletny opis przejścia kampanii fabularnej Uncharted 4 oraz wskazówki, gdzie znajdują się wszystkie poukrywane sekrety. Nie zabrakło też garści porad na dobry początek zabawy.


Poradnik i wskazówki do Uncharted 4

Nasz przewodnik został podzielony na kilka sekcji. Zaczynamy od kluczowych podpowiedzi, związanych z samą rozgrywką. Następnie opisujemy wszystkie misje oraz sekrety.


Opis przejścia - wszystkie misje

W tej sekcji znajdziecie kompletną solucję do gry, wraz z ilustracjami, co pozwoli wam przejść trudniejsze fragmenty i ukończyć grę.


Sekrety i znajdźki

Jak zawsze, Uncharted oferuje cały zestaw znajdziek do odszukania. Skarby kryją się w różnych zaskakujących miejscach. Tym jednak razem do ukrytych skarbów, dołączają opcjonalne rozmowy, ukryte notatki i wpisy do notatnika Nathana. Jeśli macie problem z ich odszukaniem, skorzystajcie z naszego poradnika.


Sterowanie

Jeśli chodzi o poruszanie się postacią i walkę, sterowanie jest zasadniczo nieskomplikowane. Zerknij na poniższy schemat. Pamiętaj, że możesz go także odnaleźć w menu głównym gry


Uncharted 4 - porady ogólne

- Gdy postrzelisz wroga w czasie rzucania granatu, ten (granat, nie wróg) upadnie pod jego nogi, zabijając jego i żołnierzy wokół. Korzystaj jak najczęściej z tego rozwiązania - zwłaszcza w lokacjach, w których przebywa wielu oponentów.

- Często sięgaj do notatnika Nathana (wciskaj touchpad), w którym znajdują się rozwiązania łamigłówek, które musisz wykonać w grze.

- W czwartej części gry znacząco rozbudowano element skradania się. Korzystaj z niego tak często, jak tylko się da. Najczęściej wystarczy przycupnąć za skrzynią, o którą opiera się przeciwnik i wcisnąć (□). Drake momentalnie ogłuszy cel.

- Poza skradaniem, większy nacisk położono na walkę wręcz. Jest ona prosta i sprowadza się do wciskania (□) lub (∆) w przypadku kontry.

- Jeśli podczas rozgrywki wspierać cię będzie inna postać, nie przejmuj się jej losem - towarzysze są nieśmiertelni. Niewiele pomogą samym strzelaniem, ale skupią na sobie uwagę wroga. Staraj się wtedy przejść na drugą stronę lokacji, by zajść wroga z boku lub od tyłu.

- W grze znajduje się mnóstwo elementów zręcznościowych, polegających na odnajdywaniu ukrytych przejść i korzystaniu z nich w odpowiednim momencie. Zawsze rozglądaj się za elementami w kolorach białym lub jasnoszarym.

- Najskuteczniejszą bronią okazuje się pistolet. Świetnym rozwiązaniem okazuje się też posiadanie kałasznikowa. Pamiętaj także, by uzupełniać zapasy amunicji, zbierając ją z poległych wrogów.

- Nate nie posiada paska zdrowia, więc potrafi „przyjąć” sporo kul i wciąż dalej biegać. Niemniej, staraj się jak najczęściej wykorzystywać elementy otoczenia, by się nimi osłonić (wciskaj ○). Oczywiście, gra jest o wiele bardziej wymagająca na wyższych poziomach trudności.

- Rozglądaj się za skarbami - najczęściej poukrywane są w rogach lokacji. Pomoc znajdziesz w naszym poradniku.

- Część dodatkowych opcji w grze (najwyższy poziom trudności, filtry graficzne, możliwość wyłączenia HUD), udostępnianych jest po pierwszym jej ukończeniu.

- Pamiętaj, że wciskając L3 masz możliwość oznaczenia wroga, który nie zniknie ci z oczu nawet w gęstej roślinności czy wśród zabudowy. Znacząco ułatwia to też skradanie.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze

Damian Milczarek

Contributor

Komentarze