W Polsce sprzedano już 375 tys. egzemplarzy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, razem z rozszerzeniem Serca z Kamienia - poinformowali przedstawiciele cdp.pl.

Już w sierpniu informowano o 260 tys. Dzikiego Gonu. Ponadto, od 2007 roku sprzedaż całej serii od CD Projekt RED osiągnęła już poziom miliona sztuk.

Cdp.pl poinformowało także o wynikach innych gier na polskim rynku. Okazuje się, że Call of Duty: Black Ops 3 sprzedało się dwa razy lepiej niż Advanced Warfare z 2014 roku. Nie podano konkretnych danych.

Ujawniono także sprzedaż Farming Simulator 15 - to w sumie 108 tys. egzemplarzy. Wydawca zaznacza, że „marka nieustannie zdobywa nowych fanów”.

Dobrym wynikiem może pochwalić się także Disney Infinity. Sprzedaż gier, akcesoriów i figurek związanych z tą produkcją to już ponad 150 tys. sztuk.

Wymieniony wyżej gry - a także PES 2016, Metal Gear Solid 5, StarCraft 2: Legacy of the Void czy Guitar Hero - sprawiły, że Cdp.pl dwukrotnie zwiększyło swój udział w rynku.

W pierwszej połowie bieżącego roku zadebiutować ma kolejne rozszerzenie do Wiedźmina 3. Krew i Wino będzie dodatkiem mniej więcej dwukrotnie większym od poprzedniego. Wprowadzi nową lokację.

Reklama