Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedano 6 milionów egzemplarzy Wiedźmina 3, aż 260 tysięcy w Polsce

AKTUALIZACJA: Mamy dane z Polski.

CD Projekt ujawnił, że Wiedźmin 3: Dziki Gon sprzedał się na całym świecie w nakładzie 6 milionów egzemplarzy. Dane dotyczą okresu od premiery do końca czerwca.

Sakiewka coraz cięższa

Tylko w Polsce w analogicznym okresie sprzedano 260 tysięcy sztuk gry - informuje w rozmowie z Eurogamer.pl Michał Gembicki, szef firmy CDP.pl, zajmującej się dystrybucją produkcji w naszym kraju.

- To rewelacyjny wynik, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni - mówi menedżer. - Żadna inna gra w historii naszej firmy (ponad 20 lat) nie sprzedała się tak szybko w takim nakładzie.

- Największym zaskoczeniem i największym sukcesem jest sprzedaż na platformę PlayStation 4. Ten wyniki potwierdził dominującą pozycję tej platformy w nowej generacji konsol - dodaje. Cały wywiad z Michałem Gembickim znajdziecie tutaj.

Jeśli chodzi o grupę CD Projekt, dowiedzieliśmy się także, że globalny, kompletny budżet Wiedźmina 3 wyniósł 306 milionów złotych, a tylko w serwisie GOG zarejestrowano milion kopii na PC.

Dane ze sprzedaży notowany na warszawskiej giełdzie CD Projekt ujawnił wraz z publikacją raportu finansowego za pierwsze półrocze 2015 r.

Polska firma w sześć miesięcy wypracowała 236 mln zł zysku, w porównaniu z zaledwie 4,5 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Źródłem sukcesu w głównej mierze jest oczywiście Wiedźmin 3, ale równie dobrze poradził sobie GOG, notując ponad 31 mln zł przychodów, i to nie wliczając Dzikiego Gonu (który dodaje kolejne 13 mln zł).

Tytuł ukazał się 19 maja na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Jak informowano w czerwcu, w dwa tygodnie po premierze sprzedaż wynosiła już 4 miliony egzemplarzy. W dwa tygodnie dodano więc 2 miliony kopii.

„Wiedźmin 3 to piękna, szalenie bogata i bezkompromisowa gra. Możemy spędzić w tym świecie zarówno pięćdziesiąt, jak i ponad sto godzin. To bez wątpienia jedna z najwspanialszych gier wideo w moim życiu” - napisaliśmy w naszej recenzji.

Zobacz na YouTube

Nudzisz się? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Wiedźmin 3: Dziki Gon

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze