Fallout 4 - Mapa: Jaskinie, obozowiska, fort, Statek Konstytucja, pomosty, irlandzkie miejsca

Kilka ciekawych i nietypowych miejsc w świecie gry.

Następna mapa z naszego zestawu to kolejne ciekawe miejsca, które możesz odwiedzić w trakcie swojej przygody. Oprócz jaskiń i obozowisk, wskazujemy nietypowe lokacje: Fort, Statek Konstytucja oraz irlandzkie miejsca. Na koniec warto odszukać także pomosty.

W wielu tego typu miejscach znajdują się znajdują się przedmioty, dzięki którym rozwiniemy postać i sprzęt. Czasami natrafimy tu na misję czy zadanie lub siedzibę jakiejś frakcji. Warto podróżować i zwiedzać ciekawe rejony, choćby po to, by przekonać się, jak ciekawie został zaprojektowany postapokaliptyczny świat.

fallout4_mapa__5__jaskinie_obozowiska_fort_pomosty_irlandzkie_miejsca

Kliknij tutaj, by otworzyć mapę w oddzielnym oknie lub pobrać ją na dysk.

Jaskinie - występują przede wszystkim na południowym zachodzie Wspólnoty, czyli na terenie nazywanym Morzem Blasku, gdzie występuje ogromne skażenie radioaktywne. Dlatego wybierając się na te tereny koniecznie korzystaj z pancerza wspomaganego lub specjalnego kombinezonu. W jaskiniach możesz natknąć się na naboje (w tym atomowe), broń, medykamenty oraz holotaśmy. Jedna z jaskiń to laboratorium Virgila, do którego dotrzesz podczas kampanii fabularnej.

Obozowiska - miejsca, w których oprócz typowej drobnicy znajdziesz także magazyny przetrwania poprawiające twoje statystyki. Czasami posiadają też stoły chemiczne, gdzie możesz tworzyć różne substancje.

Zamek - właściwie Fort, to lokacja na wschodzie miasta w centrum Wspólnoty. Jest to jedno z głównych miejsc związanych z Minutemanami, gdzie rozpoczyna się sporo zadań dla tej frakcji. Oprócz tego znajdziesz tu sporo unikalnych sprzętów i ubrań.

Statek Konstytucja - nietypowa lokacja w formie starego statku. Warto go odwiedzić, ponieważ oprócz całej gamy zwykłych przedmiotów będziesz mógł tu wykonać jedno z zadań, a także zdobyć unikalny kapitański strój.

Pomosty - lokacje, gdzie znajdziesz różne przedmioty, w tym amunicję, broń i kapslę, a czasami także czasopisma wpływające na statystyki. Pomosty występują głównie we wschodniej części mapy, a oprócz robotów można na nich spotkać różnego rodzaju pułapki.

Irlandzkie miejsca - charakterystyczne miejscówki oznaczane na mapie czterolistną koniczyną. Z miejscem na terenie Bostonu jest związana misja dodatkowa. Ponadto znajdziesz w tych miejscach broń, amunicję, sporo medykamentów oraz chemikaliów, a także magazyny podnoszące statystyki postaci.

Kolejna mapa: Fallout 4 - Mapy: Osady, kanały, ruiny, krypty, złomowiska

Więcej map znajdziesz w spisie treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Doniesienia o CoD Warzone 2 niepokoją fanów

Martwią się utratą postępów w pierwszej części gry.

PS Plus, luty 2022: zobacz wszystkie gry

Lista gier w PS Plus na luty.

Fanowski remaster Resident Evil 4 ma datę premiery

Osiem lat powstawania ambitnego projektu.

Nowy Kangurek Kao ze zwiastunem i screenami

Premiera latem na PC i konsolach.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami