Assassin's Creed Rogue - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, wszystkie misje, sekrety i znajdźki.

Witajcie w poradniku i solucji do gry Assassin's Creed Rogue. W tej części serii przyjdzie nam kontrolować Shaya Patrica Cormaca, którego poznajemy pod koniec jego szkolenia na asasyna.

W poradniku znajdziecie opis przejścia wszystkich misji, nazwanych w tej grze wspomnieniami, oraz znajdziecie tutaj szczegółowy opis najważniejszych przedmiotów kolekcjonerskich, razem z ich dokładną lokalizacją.

Miłej zabawy!

Opis przejścia

Rozpoczynamy przygodę w Rogue od pierwszego wspomnienia. Przed nami łącznie sześć sekwencji.

Sekrety i znajdźki

Jak zwykle, świat Assassin's Creed skrywa sporo ciekawy przedmiotów do znalezienia. W ich poszukiwaniu pomogą nasze wskazówki.

Walka i skrytobójstwo

Assassin's Creed Rogue jest grą bardzo mocno bazującą na poprzednich częściach serii, dlatego też znajomość ich znacznie ułatwi i przyśpieszy przechodzenie gry. Jeżeli jednak jest to pierwsza część tej serii, z jaką masz styczność, warto przeczytać poniższe wskazówki.

Po pierwsze, gra stawia na dowolność. Czasami podczas wykonywania określonych wspomnień masz narzucony sposób w jaki masz rozwiązać dany problem, jednak przez większość gry to do Ciebie będzie należała decyzja jak sobie z nim poradzić.

Wszystko zależy od tego, jaki tryb gry preferujesz. Jeżeli chcesz grać skrytobójcą, wykorzystuj często Wzrok Orła, aby lokalizować wrogów oraz miejsca, w których możesz się przed nimi schować.

Co ważne, w grze nie występuje ani jeden przeciwnik, który byłby w stanie obronić się przed zabójstwem, gdy jesteś niewidzialny. Dzięki temu już na początku gry, wykorzystując umiejętności asasynów, możesz szybko i łatwo pokonać dowolnego przeciwnika.

Jeżeli natomiast preferujesz walkę bezpośrednią, nie musisz się martwić dostrzeżeniem przez przeciwników. Nawet jeżeli zostaniesz otoczony, możesz zabić wszystkich przeciwników, jeżeli tylko wystarczająco dobrze zgrasz się ze swoją postacią.

Warto zwrócić uwagę na to, że każdy typ wrogów ma różne słabości i mocne strony. Dla przykładu osiłki, domyślnie wyposażone w siekiery, są w stanie zablokować praktycznie każdy Twój cios mieczem. Aby sobie z nimi poradzić, wytrąć ich z równowagi, a następnie zabij gdy są bezbronni.

Walka bezpośrednia jest potencjalnie bardziej niebezpieczna, ale jednocześnie nie wymaga ona planowania oraz cierpliwości, tak jak morderstwa z ukrycia. Aby w pełni czerpać przyjemność z gry możesz zmieniać styl walki w zależności od sytuacji.

Walka na morzu

Wraz z postępem fabularnym zostaniesz kapitanem Morrigan. Jako właściciel okrętu będziesz mógł wielokrotnie go ulepszyć (patrz Assassin's Creed Rogue - Ulepszenia), aby zwiększyć jego siłę.

W przeciwieństwie do walki na lądzie, na morzu nie dasz rady pokonać silnych przeciwników jeżeli nie wykupisz odpowiednio dużej ilości ulepszeń. Miarkuj swoje siły i staraj się unikać okrętów z wysokimi poziomami.

Podczas przechodzenia fabuły odblokujesz pełen wachlarz broni, w które możesz wyposażyć swój statek. Za każdym razem będziesz musiał ukończyć mały samouczek, dlatego nie musisz się martwić początkowymi trudnościami w walce na morzu.

Podczas walk z większymi grupami przeciwników często dokonuj abordaży. Dzięki nim będziesz mógł szybko i łatwo naprawić swój statek, unikając w ten sposób zatopienia Morrigan razem z załogą.

Często zawijaj do portów aby uzupełniać zapasy amunicji. Jeżeli zdarzy się tak, że zabraknie Ci kul podczas walki, jedynym sensownym wyjściem okazuje się ucieczka, która nie zawsze jest możliwa.

W późniejszym etapie gry odblokujesz bitwy legendarne. Są one oznaczone na mapie kolorem czerwonym, dlatego ciężko je przeoczyć. Zanim weźmiesz w nich udział, ulepsz swój statek, najlepiej kupując części elitarne. Bitwy legendarne są ogromnym wyzwaniem, dlatego musisz być do nich jak najlepiej przygotowany.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami