Assassin's Creed Rogue

Najważniejsze

Assassin's Creed Rogue Remastered potwierdzone - premiera 20 marca

Ubisoft potwierdził krążące od pewnego czasu doniesienia i oficjalnie zapowiedział Asassin's Creed Rogue Remastered - odświeżoną edycję tytułu z 2014 roku. Gra ukaże się 20 marca na PS4 i Xbox One.

Nowe wydanie zaoferuje między innymi tekstury w wyższej rozdzielczości oraz poprawione cienie postaci. Twórcy zwiększą także płynność renderowania wirtualnych obiektów oraz zaimplementują „kilka innych ulepszeń graficznych”.

Oczywiście na mocniejszych konsolach Sony i Microsoftu - PS4 Pro i Xbox One X - produkcja uruchomi się w 4K. Nie wspomniano o tym, ale niewykluczone, że deweloperzy podniosą liczbę wyświetlanych klatek na sekundę do 60.

Czytaj więcej...

Assassin's Creed Rogue to jedna z dwóch odsłon cyklu Ubisoftu, które zadebiutowały jesienią ubiegłego roku. Tylko Unity trafiło wtedy na komputery. Posiadacze PC musieli poczekać na Rogue nieco dłużej.

Assassin's Creed Rogue na PC od 10 marca

Wybrana odsłona cyklu za darmo przy zamówieniu gry w Uplay przed premierą.

Przedstawiciele Ubisoftu poinformowali, że Assassin's Creed Rogue trafi na PC już 10 marca. Produkcja zadebiutowała w listopadzie ubiegłego roku na konsolach PS3 i Xbox 360.

Assassin's Creed: Rogue - Recenzja

Konflikt asasynów i templariuszy od początku serii poznawaliśmy tylko z jednej perspektywy. Pierwsi walczyli o wolność, drudzy chcieli ją ograniczyć społeczeństwu. Z każdą kolejną częścią pojawiają się jednak sygnały, że sytuacja nie jest tak czarno-biała, jak mogłoby się wydawać. Assassin's Creed: Rogue przedstawia właśnie ten odmienny punkt widzenia.

Poznajemy historię irlandzkiego asasyna Shaya Patricka Cormaca - członka bractwa Achillesa Davenporta. Akcja toczy się pomiędzy wydarzeniami z trzeciej i czwartej części - na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Connor prawdopodobnie się jeszcze nie urodził, a Haytham Kenway dopiero zaczyna swoją kampanię w Ameryce.

W trakcie wykonywania jednego z zadań Shay jest świadkiem i niejako przyczyną potężnej katastrofy, którą zapoczątkował artefakt odnaleziony w świątyni lizbońskiej. W obliczu śmierci tak wielu niewinnych osób, Cormac poddaje w wątpliwość dobre zamiary swoich braci i wydawane przez mistrza Achillesa rozkazy.

Czytaj więcej...

Dużo akcji i powracający znajomi w trailerze Assassin's Creed Rogue

Ubisoft opublikował premierowy zwiastun gry Assassin's Creed Rogue. Tytuł debiutuje już 13 listopada - w tym samym dniu co Assassin's Creed Unity - na PS3 i Xboksie 360.

Trailer prezentuje ujęcia rozgrywki i fragmenty filmów przerywnikowych. Poznajemy zarys historii głównego bohatera. Materiał potwierdza też, że w trakcie przygody spotkamy między innymi postacie z Assassin's Creed 3.

Bohater Rogue to Templariusz - były członek bractwa Asasynów. Zapoluje na byłych towarzyszy. Akcja gry jest osadzona w drugiej połowie XVIII wieku. Fabuła ma powiązać wątki z trzeciej i czwartej odsłony cyklu. Powróci element żeglowania - gracze wypłyną na wody Północnego Atlantyku.

Czytaj więcej...

Jeszcze do niedawna część graczy krytykowała Ubisoft za to, że co roku wydaje kolejną odsłonę serii Assassin's Creed. Tymczasem na 13 listopada zaplanowano aż dwie, „pełnoprawne” odsłony cyklu. Ubisoft nie kryje się jednak ze swoimi motywami: koncentracja wysiłków tylko na Assassin's Creed Unity pozostawi „na lodzie” wielu fanów, którzy nie przeszli jeszcze na PlayStation 4 i Xbox One, a co za tym idzie - francuska firma dobrowolnie zrezygnowałaby ze sporych przychodów.

Assassin's Creed Rogue na PC w 2015 roku

Nowy zwiastun potwierdza nieoficjalne doniesienia o wersji komputerowej.

Assassin's Creed Rogue trafi na PC na początku 2015 roku. Informację o premierze wersji komputerowej umieszczono w nowym zwiastunie produkcji.