Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Do sklepów wysłano 10 milionów kopii Assassin's Creed Unity i Rogue

Oraz 7 milionów Far Cry 4.

Ubisoft opublikował wyniki finansowe za zakończony w grudniu kwartał fiskalny. Ujawniono między innymi, że do sklepów na całym świecie wysłano 10 milionów kopii Assassin's Creed Unity i Rogue (licząc łącznie).

Watch Dogs nadal sprzedaje się dobrze

Strzelanka Far Cry 4 to kolejne 7 milionów egzemplarzy wysłanych do sklepów, a wyścigowe The Crew - 2 miliony. Watch Dogs przekroczyło poziom 10 milionów od dnia debiutu, a taneczne Just Dance - 4 mln.

Popularność serii Assassin's Creed jest więc stabilna - 10 lutego ubiegłego roku informowano, że do sklepów sprzedano ponad 10 mln sztuk gry Assassin's Creed 4: Black Flag.

Firma w okresie od początku października od końca grudnia zanotowała sprzedaż na poziomie 809,7 milionów euro, co stanowi wzrost aż o 55,8 procent w porównaniu z analogicznym okresem w 2013 roku.

Rośnie także znaczenie dystrybucji cyfrowej, która odpowiadała w kwartale za 138 milionów euro, czyli 157 procent więcej niż rok wcześniej.

„Każdy z tych udanych tytułów to marka opracowana w naszych oddziałach, co oznacza, że przyszłość pozostaje w naszych rękach” - komentuje Yves Guillemot, dyrektor generalny Ubisoftu.

PlayStation 4 stało się najpopularniejszą konsolą dla francuskiej firmy, odpowiadając za 34 procent sprzedaży. Na drugim miejscu Xbox One z 23 proc. Dalej X360 (13 proc.), PS3 (11 proc.) i PC (9 proc.).

Rogue ukaże się jeszcze na PC - 10 marca
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze