Przemierzając świat Wiedźmina 3 można znaleźć prawie 200 kart do gry karcianej zwanej gwintem. Jej popularność znacznie przerosła oczekiwania CD Projekt Red, które od czasu premiery najnowszej części serii gier o wiedźminie Geralcie jest zasypywane prośbami o udostępnienie tej gry na urządzenia mobilne, dodanie do niej trybu multiplayer, czy nawet wydanie jej w wersji papierowej, którą każdy mógłby zakupić.

Zadanie Pełna kolekcja kart, które wymaga od Geralta zdobycia wszystkich kart do gwinta, jest jednym z najtrudniejszych w całej grze. Wymaga ono od gracza nie tylko zrozumienia zasad gry w celu ogrania dużej liczby przeciwników, ale też poświęcenia czasu na eksplorację i poszukiwania graczy i kupców posiadających karty do gwinta.

Jednak nawet najbardziej uważnemu graczowi może zdarzyć się przeoczyć jednego kupca czy też gracza, od którego można wygrać którąś z unikalnych kart, w końcu świat przedstawiony w Wiedźmin 3: Dziki jest przeogromny, a samych kart jest bardzo dużo.

Jeśli szukasz poradnika do samodzielnej gry, znajdziesz go tutaj - Gwint: Gra Karciana - poradnik i najlepsze porady.

Z pomocą przychodzi niniejszy poradnik. Nie tylko opisuje on podstawowe taktyki gry w gwinta, ale także zawiera spis wszystkich kart, wraz z opisem sposobu ich zdobycia i lokalizacją. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z gwintem, czy też próbujesz tylko uzupełnić swoje braki w talii kart, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Zobacz kompletny poradnik i solucję do Wiedźmina 3 - opis wszystkich zadań, misji i sekretów.

Jak korzystać z poradnika?

Poradnik podzielony jest na trzy części. W pierwszej, poznasz zasady gry w gwinta oraz podstawowe taktyki umożliwiające zwycięstwo. Druga część zawiera opisy wszystkich lokacji, w których można zdobyć karty do gwinta, oraz opisy przejść każdego zadania powiązanego z gwintem.

W trzeciej i ostatniej części znajdują się tabele ze wszystkimi kartami do gwinta, z którymi będziesz mógł porównać posiadaną talię kart i w łatwy sposób odkryć których kart Ci brakuje oraz gdzie można je znaleźć.

Karty w tych tabelach są w tej samej kolejności w jakiej występują w talii w grze, dodatkowo zawierają informacje o kartach posiadanych od początku gry oraz tych, które zdobyć można tylko w sposób losowy grając w gwinta i eksplorując świat gry.

Reklama