Studio Nixxes odpowiada za Deus Ex: Mankind Divided na PC

Specjaliści od konwersji.

Nixxes Software kontynuuje współpracę ze Square Enix. Holenderskie studio ogłosiło, że odpowiada za produkcję Deus Ex: Mankind Divided w wersji PC.

1

Firma w ostatnich latach zdobyła popularność jako specjalista od konwersji tytułów na komputery osobiste, przygotowując między innymi udane odsłony Deus Ex: Bunt Ludzkości, Hitman: Rozgrzeszenie, Tomb Raider czy - szerzej krytykowany - port Thief.

Obecnie Nixxes zajmuje się także pracami nad Rise of the Tomb Raider w wersji na konsolę poprzedniej generacji - Xbox 360. Za „główną” odsłonę na Xbox One odpowiada Crystal Dynamics.

Nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat konwersji Deus Ex: Mankind Divided na PC. Pewne jest jednak, że ponownie postawiono na współpracę z AMD, co przełoży się między innymi na zastosowanie techniki TressFX do wyświetlania włosów postaci. W planach jest też przygotowanie wsparcia dla bibliotek DirectX 12.

Nowa odsłona Deus Ex zadebiutuje najpewniej w przyszłym roku, także na PlayStation 4 i Xbox One. Fabuła skoncentruje się na konflikcie dwóch frakcji - zwykłych ludzi i osób dysponujących zaawansowanymi modyfikacjami cybernetycznymi. Głównym bohaterem będzie Adam Jensen, znany z poprzedniej odsłony serii.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami