Bloodborne - Zapomniany Zamek Cainhurst, walka z bossem: Męczennik Logarius

Jak trafić do zamku Cainhurst i pokonać bossa.

Cainhurst to lokacja opcjonalna i niewymagana do ukończenia gry. Opisujemy jednak jak przejść przez zamek i pokonać rezydującego tu bossa.

Do zamku trafisz z Karneru w Hemwick. Przenieś się do Przybytku Wiedźmy, wyjdź na zewnątrz. Pokonaj przeciwników schodząc z górki, zlikwiduj też katów spacerujących na polanie przed bramą. By przywołać powóz, podejdź do kamiennego znaku. Po scence wsiądź do powozu, a przeniesiesz się do nowej lokacji.

blpowoz
Pora na przejażdżkę

Duchy i gargulce

Idź po ośnieżonych schodach w górę. Brama sama się otworzy, a za nią znajdziesz pierwszą latarnię. Zapal ją. Spójrz przed siebie - są tu trzy możliwe drogi: w lewo, na wprost i w prawo. Tak naprawdę warto iść wyłącznie lewą stroną. Na końcu środkowej ścieżki jest tylko Gniewny krwawy klejnot, ale znajdziesz tam też mnóstwo irytujących węży. Z prawej, w budynku, jest wejście do windy - ale ten skrót nie jest jeszcze odblokowany. Za murami jest jednak jeden przedmiot, ale możesz go zebrać później.

Celem jest wejście do zamku, duża brama po lewej. Po drodze musisz jednak zmierzyć się z nowym rodzajem przeciwników. Stwory te potrafią szybko zadawać ciosy, a także skakać. Atakuj tylko, kiedy znajdujesz się za nimi - inaczej zdążą cię trafić jako pierwsze. Pokonaj wszystkie monstra i zbierz przedmioty, idź w stronę wejścia, a drzwi same się otworzą. W środku, na parterze, musisz uważać na duchy - bardzo trudno je dostrzec, czasem pojawiają się dopiero, gdy się zbliżysz. Poza tym, jest tu też trzech innych wrogów - przygarbieni służący.

Przejdź w prawą stronę, by w skrzyni znaleźć nową broń - Reiterpallasch. Później zacznij wchodzić po schodach. Najpierw przejdź w prawo, pokonaj duchy i zbierz przedmiot. Później wracaj i idź na drugą stronę schodów, zlikwiduje kolejne duchy i służącego. W pokoju po prawej leży przedmiot - gdy się zbliżysz, nagle pojawi się dookoła wiele duchów. Szybko wycofaj się na korytarz i wyeliminuj wszystkich na spokojnie. Zbierz przedmioty z pomieszczenia i idź na balkon, a później schodami wyżej.

Po wyjściu na mury uważaj, po lewej jest gargulec, którego bardzo trudno dostrzec. Najlepiej powoli przejdź podwyższeniem po prawej, by go okrążyć i zaatakować od tyłu. Następnie idź dalej prosto - na wieży po lewej jest kolejny gargulec i przedmiot. Wróć pod wieżę i idź w prawo, by pokonać jeszcze jednego kamiennego stwora i idź prosto. Przed wejściem jest kolejny gargulec. Przejdź dalej. W szerokim korytarzu pokonaj garbusa, nie jest zbyt silny. Musisz go szybko wykończyć.

blgarg
Uważaj na gargulca!

Odzienie egzekutora i droga do bossa

Po wyjściu na zewnątrz przejdź w prawo zanim wejdziesz do kolejnego budynku. Na końcu ścieżki pokonaj dwa gargulce i weź przedmiot - to trzy części zestawu egzekutora. Zawróć i wejdź do budynku, ze skrzyni zabierz Rejestr Podłokrwistych (wyświetla listę graczy, którzy dołączyli do przymierza Podłokrwistych). Idź w lewo, bo odblokować skrót i zjechać windą na dziedziniec zamku. Jeżeli chcesz, możesz wrócić do Snu.

Wracaj na górę. W pomieszczeniu jest sporo duchów, więc patrz uważnie. Na samym końcu jest także wróg strzelający do ciebie zatrutymi strzałkami - staraj się więc często stosować uniki. Podbiegnij do niego i zlikwiduj szybko, później zajmując się pozostałymi duchami. Po zebraniu wszystkich przedmiotów - w tym nowy pistolet ze skrzyni za stołem po prawej - wejdź po schodach na piętro. Tak, idąc wzdłuż okien do końca, pokonaj jednego wroga. Dalej idź w lewo i pokonaj pozostałych garbatych, uważając na ostrzał. Chowaj się za kolumną.

Po zlikwidowaniu wrogów wyjdź przez okno i opadnij na duży balkon poniżej. Wejdź do budynku i pokonaj wszystkich przeciwników - sporo duchów i garbacza strzelającego strzałkami. Są tu dwie skrzynie. W jednej znajdziesz rękawicę egzekutora (nie jest to część ubioru, a magiczny przedmiot) oraz ubiór rycerza. Później wracaj na balkon i idź dalej po balustradzie po lewej od wyjścia. Wejdź do budynku przez okno. Pociągnij za dźwignię by odsłonić drabinę na prawej ścianie. Wejdź na górę.

bldrogadoblokga
Ostateczna droga do bossa

Pokonaj wroga na drugim końcu sali, by zebrać przedmiot. Obok wejścia z drabiny, z tyłu, jest wyjście z budynku. Prowadzi na dach. Musisz tam pokonać gargulca. Zbierz przedmiot i odsuń się, gdyż nadlecą dwa gargulce. Po pokonaniu ich udaj się na prawą stronę dachu, by zeskoczyć niżej, a później na wieżę i kolejny mur. Z tego muru zeskocz na wieżę po lewej (tam gdzie nie ma barierki) i na dach. Idź do przodu, weź przedmiot, wejdź po drabinie. Zbierz przedmioty z dachu i przejdź przez kolejne przejście, a rozpocznie się walka z bossem.

Męczennik Logarius

Logarius to silny i szybki boss. Na początku atakuje głównie niebezpiecznymi czarami, a gdy się zbliżysz - korzysta z potężnej kosy. Czarów stosunkowo łatwo uniknąć. Jedno zaklęcie to strzał szeregiem mniejszych czaszek, a drugie - wysyła w twoim kierunku większą kulę energii, która powoduje wybuch.

blmar
Logarius musi rozprostować kości

Gdy boss przystaje w miejscu i pojawia się w okół niego czerwona poświata - oddal się szybko, by uniknąć wybuchu energii. Nigdy nie zadawaj zbyt wielu ciosów naraz, bo Logarius szybko zacznie kontratak. Używaj też wieżyczek na dachu jako osłon przed czarami.

Najlepsza strategia to trzymanie się blisko celu. Oczywiście musisz wykazać się wielkim refleksem, by unikać ciosów kosą. Warto jednak zwrócić uwagę, że Logarius jest dosyć wrażliwy na kontry bronią palną - jeżeli uda ci się „wstrzelić”, gdy bierze zamach, możesz zadać mu brutalny i mocny cios. Zbierz więc dużo pocisków. Używaj też szybkiej broni (przykładowo - jeżeli używasz Mieczomłota, to używaj jego szybszej formy), gdyż stosowanie silnego ataku wystawia cię na atak wroga.

Po starciu zdobędziesz Koronę Iluzji. Jeżeli założysz ją i podejdziesz do tronu, przeniesiesz się do lokacji, w której będziesz mógł dołączyć do przymierza Podłokrwistych - przyklękając przed królową w budynku. To przymierze skupiające się na walkach PvP. W nagrodę zyskasz możliwość zakupu nowej broni - jedynej katany w grze: Chikage.

Następnie: Bloodborne - Górny Rewir Katedralny, Walki z bossami: Gwiezdny Emisariusz, Ebrietas

Powrót do spisu treści: Bloodborne - Poradnik, Solucja - kompletny opis przejścia

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami