Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bloodborne - Górny Rewir Katedralny, Walki z bossami: Gwiezdny Emisariusz, Ebrietas

Poradnik do Bloodborne: Jak dotrzeć do Górnego Rewiru Katedralnego, starcia z opcjonalnymi bossami.

Kolejna opcjonalna lokacja oferująca dwie walki z bossami. Warto ją odwiedzić, jeżeli zależy ci na Lochach Kielicha - drugi boss upuszcza po śmierci Kielich Isz. Do Górnego Rewiru Katedralnego przejdziesz drzwiami w Kuźni kościoła uzdrowienia. Musisz jednak zdobyć klucz - znajdziesz go w wiosce Yahar'gul.

Ślimaki i wilkołaki

Po wejściu do nowej lokacji zabij stwora przypominającego do ślimaka przy barierce, albo po prostu zostaw go i idź po schodach. Na przeciwników tego typu musisz uważać - zabijesz ich 1-2 naładowanymi ciosami, ale jeżeli dasz się trafić, będziesz musiał użyć środków uspokajających.

Idź przez most, pokonaj dwóch patrolujących strażników i ślimaki. Zapal latarnię. Idź po schodach. po prawej, na końcu jest runa. Musisz jednak zabić grupę ślimaków, by się do niej dostać. Najlepszy sposób na walkę z grupą to atak z doskoku i szybkie wycofanie się. Później idź w lewo od schodów i w górę, by wejść do budynku po pokonaniu strażnika. Zaraz po wejściu uważaj na mutanta po lewej. Zlikwiduj go szybko. Przeciwnikom tego typu nie możesz dać się złapać lub trafić czarem, inaczej możesz zginąć błyskawicznie.

Żyrandol spadnie, zrobi się ciemno, a na dole pojawią się silne wilkołaki

Wyjdź na korytarz i idź w lewo. Otwórz drzwi i przejdź dalej, zobaczysz schody prowadzące do większej sali. Podejdź kawałek w dół, a spadnie żyrandol i pojawią się wilkołaki. Gdy zaczną cię gonić, uciekaj na górę i za drzwi, którymi wszedłeś. Wilkołaki nie mieszczą się w przejściu - możesz się nimi na spokojnie zająć. Po walce zejdź na dół i pokonaj szybko mutanta spacerującego po prawej stronie. Na końcu sali są drzwi prowadzące do bossa, ale potrzebujesz klucza, by je otworzyć. Dlatego przejdź w lewo po zejściu ze schodów i do ciemnego korytarza.

Na końcu korytarza jest pomieszczenie - uważaj, bo za drzwiami ukryty jest mutant. Pokonaj go i wejdź po drabinie. Przejdź w lewo, pokonaj szybko mutanta na balkonie uważając jednocześnie na drugiego stojącego dalej - zacznie do ciebie strzelać pociskami magicznymi. Gdy pokonasz obydwu, znajdziesz klucz. Wróć do drabiny, ale nie schodź na dół - idź prosto, do końca. otwórz drzwi, a dotrzesz do schodów. Idź na dół, do końca sali. Otwórz wielkie drzwi. Na zewnątrz pociągnij za dźwignię, by otworzyć skrót.

Starcie z Gwiezdnym Emisariuszem

Idź w lewo, a później prosto. Zaatakuje cię kosmita - pokonaj go i idź dalej. Dotrzesz na dziedziniec. Gdy zejdziesz niżej, rozpocznie się starcie z bossem. To stosunkowo prosta walka, o ile nie będziesz zbytnio zwlekał.

Trzymaj się blisko, by boss nie używał lasera

Na początku możesz być nieco zdezorientowany, nie zauważysz bowiem zwykłego bossa, a grupy małych kosmitów. Likwiduj wszystkich, by później nie było ich zbyt wielu dookoła. Zauważ, że na dziedzińcu jeden z przeciwników wykonuje inne gesty, jakby rzucał czary. Nie idzie też w twoją stronę. To właśnie Gwiezdny Emisariusz. Podbiegnij i zacznij go atakować. Gdy zadasz mu odpowiednio dużo obrażeń, zmieni formę i urośnie.

Musisz kontynuować walkę z bossem, który teraz jest nieco silniejszy i ma dodatkowe ataki. Uderza łapami, możesz też próbować cię zdeptać. Jednocześnie, należy cały czas szybko eliminować mniejszych wrogów. Uważaj na czary - co jakiś czas boss może strzelać białym promieniem. Najlepiej nie oddalać się od przeciwnika, dzięki czemu nie będzie stosował magicznego ataku.

Emisariusz nie jest zbyt szybki, okrążaj go i atakuj od tyłu. Możesz pomóc sobie Papierem pioruna. Poza tym, najważniejsze jest tylko uważanie na innych kosmitów. Sam boss jest jednym z najprostszych w grze. Jeżeli podchodzisz do starcia pod koniec przygody, powinieneś poradzić sobie szybko i bez problemów. Po starciu zapal latarnię.

Ebrietas, Córka Kosmosu

Teraz pora dotrzeć do ważniejszego bossa w tej lokacji, a przy okazji - dobrze ukrytego. By się do niego dostać, musisz zbić szybę naprzeciwko latarni. Pamiętaj tylko - nie rób tego, jeżeli nie jesteś gotowy do walki i nie chcesz stracić tętnień. Najpierw wróć do Snu. Po przejściu dalej nie będziesz mógł zawrócić (chyba, że użyjesz Znaku odważnego tropiciela).

Zbij szybkę

Zeskocz na balkon i pokonaj ślimaka. Przejdź na drugą stronę katedry - z pokoju na końcu wybiegnie wróg. Pokonaj go. W pokoiku jest jeszcze jeden kosmita, po lewej. Szybko go wyeliminuj i zjedź windą na dół. Pokonaj trzy ślimaki i przejdź do głównej komnaty - boss zacznie być agresywny dopiero, gdy trafisz go po raz pierwszy. Pierwsze trafienie nie zada mu jednak żadnych obrażeń.

Ebrietas to jeden z trudniejszych bossów w Bloodborne. Często zmienia rodzaj ataków, a przede wszystkim - szybko się obraca, przez co trudno utrzymać się z tyłu. Ponadto, dysponuje atakiem na każdą okazję. Uderza łapami, mackami, głową. Gdy jesteś dalej, potrafi zaszarżować albo użyć lasera.

Najgorszym wyjściem jest stanie przed bossem, choć głowa jest najczulszym punktem wroga. Staraj się używać broni palnej, by próbować ogłuszyć oponenta - choć jest to dosyć trudne. Najlepszą taktyką, choć na pewno niełatwą, jest prowokowanie uderzenia głową. Musisz więc cały czas stać stosunkowo blisko. Kiedy głowa bossa opadnie, szybko w nią uderzaj.

Uważaj też, gdy zabierzesz przeciwnikowi połowę zdrowia - aktywuje wtedy aurę, która powoli będzie odbierać ci życie. To znacznie utrudni walkę. Staraj się utrzymywać przy jej boku, szybko reagując na zamachy, by wykonać udane uniki. Użyj Papieru pioruna, by zwiększyć obrażenia. Po walce zapal latarnię i wracaj do Snu.

Boss stanie się agresywny dopiero, gdy go uderzysz

Następnie: Bloodborne - Jak zdobyć części pępowiny, odblokowanie sekretnej walki z ostatnim bossem

Powrót do spisu treści: Bloodborne - Poradnik, Solucja - kompletny opis przejścia

Tagi

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły