Blizzard zapowiedział Overwatch - kolorową strzelankę drużynową

W stylu Team Fortress 2. Jest pierwszy film z rozgrywki.

Wyraźnie wzruszony Chris Metzen - wiceprezes Blizzarda - zapowiedział podczas BlizzConu produkcję, która ma być „przyszłością” firmy przez następne lata - Overwatch. Testy tej kolorowej strzelanki drużynowej z widokiem FPP rozpoczną się w przyszłym roku - na PC. Zapisy ruszyły na oficjalnej stronie.

1
Widowmaker - w polskiej wersji Wdowa

Pod względem stylistyki oraz mechaniki rozgrywki, nowy tytuł do złudzenia przypomina popularne Team Fortress 2 od Valve. Reżyserem jest Jeff Kaplan, odpowiedzialny poprzednio za World of Warcraft.

Zobacz: Overwatch - Poradnik, Solucja

„Organizacja Overwatch zakończyła kryzys i pomogła w utrzymaniu długotrwałego pokoju. Nastała epoka eksploracji, innowacji oraz odkryć. Jednak po wielu latach wpływy organizacji znacznie osłabły i została ona w końcu rozwiązana” - napisano w streszczeniu tła fabularnego.

„Czas Overwatch przeminął... ale świat wciąż potrzebuje bohaterów.”

Twórcy przygotowują liczne klasy postaci: Tracer (Smuga) przewija czas, Symmetra potrafi budować wieżyczki strzelnicze i portale, Pharah (Fara) szaleje z wyrzutnią rakiet. Hanzo dysponuje łukiem i większą zręcznością poruszania się.

Reaper (Żniwiarz) atakuje z cienia, Winston stosuje potężne ataki wręcz, podobnie jak Reinhardt z wielkim młotem. Torbjorn jest inżynierem, konstruującym nieco mniej wymyślne działka. Mercy (Łaska) to lekarz, odnawiająca punkty życia towarzyszy. Bastion jest cyborgiem; Widowmaker (Wdowa) zdolnym snajperem. Na koniec jest jeszcze Zenyatta, z lewitacją i atakami energetycznymi.

2
Co tu robią krasnoludy?

Wszystkie klasy (w nawiasach podaliśmy oficjalne polskie odpowiedniki) reprezentują określone role na polu walki, na wzór World of Warcraft: atak, obronę, wsparcie i „tank”, czyli specjalizację polegającą na skupianiu na sobie ataków przeciwnika.

„Zdolności każdego z bohaterów Overwatch zostały pomyślane w taki sposób, aby mogli osiągnąć maksymalną skuteczność bojową, współpracując w drużynie. Niezależnie od tego, czy rzucasz się w wir walki na pierwszej linii, czy osłaniasz sojuszników tarczą energetyczną lub zapewniasz im premię do obrażeń - kluczem do zwycięstwa jest wykorzystywanie umiejętności tak, aby współgrały ze zdolnościami pozostałych graczy” - napisano na oficjalnej stronie.

Mapy umieszczono na całym świecie, a zadaniem graczy w sześcioosobowych drużynach będzie między innymi dostarczenie ładunku w King's Row w Londynie czy przejęcie kluczowych punktów w Świątyni Anubisa i w japońskiej Hanamurze.

Poniżej zwiastun animowany i film z rozgrywki. Na stronie gry znaleźć można jeszcze 12 krótkich filmów prezentujących poszczególne klasy postaci.

Reklama

Skocz do komentarzy (13)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (13)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami