Film „Wiedźmin” otrzymał dofinansowanie na dalsze prace rozwojowe

Budżet wynosi obecnie pół miliona zł.

Film „Wiedźmin” otrzymał dofinansowanie na scenariusz i dalsze prace rozwojowe, o co ubiegano się w sierpniu tego roku.

Eksperci z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej ocenili projekt Platige Films jako „bardzo dobry”, przyznając 150 tysięcy złotych pomocy finansowej (dzięki, Hatak.pl).

Oficjalna strona internetowa PISF ujawnia, że budżet całej produkcji wynosi obecnie 558 tys. zł. Prace są jednak na bardzo wczesnym etapie, więc wydatki na pewno jeszcze wzrosną.

Wnioskodawcą było wspomniane studio Platige Films, należące do firmy Platige Image. Reżyserem jest Tomasz Bagiński, odpowiedzialny w przeszłości między innymi za renderowane zwiastuny gier z cyklu Wiedźmin. Projekt filmu nie ma jednak nic wspólnego z produkcjami CD Projekt Red.

„Celem Platige Films jest tworzenie i opowiadanie historii za pomocą animacji komputerowej i filmów live action z szerokim użyciem efektów specjalnych” - wyjaśniali w sierpniu filmowcy. Możliwe więc, że poza prawdziwymi aktorami zobaczymy także elementy animowane.

1
Pamiętacie?

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami