Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Wiedźmin” od Tomasza Bagińskiego i Platige Image będzie filmem aktorskim

Na podstawie książek Sapkowskiego.

Firma Platige Image potwierdziła oficjalnie, że rozpoczęła przygotowania do prac nad filmem „Wiedźmin”, za który odpowiedzialny będzie Tomasz Bagiński i ekipa Platige Films.

W komunikacie na Facebooku studio rozwiało kilka wątpliwości, które pojawiły się po wczorajszej, pierwszej informacji na ten temat: będzie to produkcja pełnometrażowa, z udziałem aktorów (dzięki, Hatak).

Film jest obecnie w fazie rozwoju, ale fabuła będzie bazowała na prozie Sapkowskiego, a nie grach. Eurogamer.pl dowiedział się wcześniej, że CD Projekt Red nie ma nic wspólnego z projektem.

„Celem Platige Films jest tworzenie i opowiadanie historii za pomocą animacji komputerowej i filmów live action z szerokim użyciem efektów specjalnych” - napisano na oficjalnej stronie studia. Możliwe więc, że poza prawdziwymi aktorami zobaczymy także elementy animowane, z których słynie Bagiński, nominowany w 2002 roku do Oscara za „Katedrę”.

To nie jest zdjęcie z nowego filmu
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze