Zaprezentowano tryb wieloosobowy w Call of Duty: Advanced Warfare

Podsumowanie najważniejszych informacji.

Podczas specjalnego pokazu Activision zaprezentowało dziś tryb sieciowy w Call of Duty: Advanced Warfare. Poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące rozgrywki wieloosobowej.

exo
Dzięki kombinezonowi EXO żołnierze zyskają dostęp do umiejętności, których nie widzieliśmy jeszcze w Call of Duty

Najbardziej odczuwalne zmiany i nowości w trybie multiplayer są związane z egzoszkieletem, który wzmocni zdolności każdego zawodnika. Specjalny kombinezon sprawi, że żołnierze będą szybsi i zwinniejsi.

Egzoszkielet pozwoli między innymi wykonywać podwójne skoki, szybkie uniki, a nawet potężne uderzenia w ziemię z powietrza. Tego typu umiejętności mają uczynić rozgrywkę bardziej dynamiczną.

Kombinezon będzie można wyposażyć w różne gadżety - tarczę, wyrzutnię małych rakiet, a nawet system obronny, który odbije wrogi granat lub zniszczy kilkanaście zbliżających się pocisków.

W trybie wieloosobowym pojawią się bronie laserowe, nieobecne do tej pory w żadnej odsłonie serii Call of Duty.

Przedstawiciele Sledgehammer Games zapowiedzieli, że w Advanced Warfare - obok tradycyjnego systemu zdobywania punktów doświadczenia - pojawi się system nazwany Supply Drops. W trakcie rozgrywki gracze będą zdobywać skrzynie z losowo dobranym wyposażeniem: bronią lub elementami ubioru żołnierza. To rozwiązanie przypominające Pakiety Bojowe znane z Battlefielda 4.

System rozwoju postaci jest podobny do zastosowanego w Call of Duty: Ghosts. Ekwipunek oraz perki ulepszające zdolności postaci wykupimy wykorzystując pulę trzynastu punktów. Gracze sami zdecydują, czy chcą je przeznaczyć na dodatkowe akcesoria do karabinu, czy gadżety.

W Advanced Warfare powróci również system Scorestreak znany z Black Ops 2. W trakcie meczu odblokujemy specjalne ataki i potężne wyposażenie zdobywając określoną liczbę punktów, a nie - jak w Ghosts - zabójstw. Przykładowo, zdobywając 400 punktów zyskamy możliwość wezwania na pole bitwy drona z karabinem maszynowym.

Zapowiedziano także, że w grze znajdzie się testowa strzelnica. Po wybraniu elementów ekwipunku, każdy będzie mógł wypróbować nowe gadżety na specjalnie przygotowanej planszy.

Deweloperzy rozbudowali system modyfikacji wyglądu żołnierza. Możliwa będzie zmiana mundurów, nakryć głowy, ochraniaczy kolan, butów, okularów i innych elementów stroju, a nawet części egzoszkieletu.

Poinformowano, że powróci wiele trybów rozgrywki znanych z poprzednich odsłon cyklu - Team Deathmatch, Domination, Capture the Flag czy Hardpoint. Wprowadzone zostaną jednak także nowe rodzaje zabawy - na przykład Uplink, w którym zawodnicy będą starali się przejąć małą satelitę i przenieść ją do „bramki” drużyny przeciwnej.

Sledgehammer ma także zamiar wspierać scenę e-sportową. W grze pojawi się ulepszony tryb obserwatorski, listy rankingowe i inne elementy stworzoną z myślą o profesjonalnych rozgrywkach.

Przedstawiciel Activision zapowiedział również, że każdy, kto zamówi grę przed premierą, będzie mógł rozpocząć rozgrywkę już 24 godziny wcześniej, niż inni użytkownicy.

Call of Duty: Advanced Warfare zadebiutuje 4 listopada. Gra trafi na PC, PS3, PS4, X360 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Crysis 4 oficjalnie zapowiedziany

Aktualizacja: Crytek potwierdza. Jest też teaser.

Doniesienia o CoD Warzone 2 niepokoją fanów

Martwią się utratą postępów w pierwszej części gry.

Valve po cichu zmieniło interfejs Half-Life 2 - przed premierą Steam Deck

Większe ikony i przystosowanie do obsługi padem.

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami