Skip to main content

Plotka: Nowe Call of Duty co dwa lata. Advanced Warfare 2 jednak nie powstaje

Plany miały ulec zmianie.

Jakiś czas temu sieć obiegły pogłoski o rzekomo powstającym sequelu Call of Duty: Advanced Warfare. Nowe doniesienia sugerują jednak, że projekt porzucono, a Activision Blizzard zamierza wydawać kolejne odsłony cyklu w dwuletnich odstępach.

Jak poinformował Tom Henderson na łamach serwisu Insider Gaming, studio Sledgehammer Games miało porzucić prace nad Advanced Warfare 2 i rozpocząć produkcję nowej serii. Ponadto, gra ma zadebiutować nie w 2025, a dopiero w 2026 roku. Potwierdzałoby to pogłoski o tym, że Activison planuje przestawić się na dwuletni cykl wydawania tytułów.

Henderson nawiązał także do komunikatu od CharlieIntel, serwisu dobrze zorientowanego w temacie Call of Duty, który już w październiku informował, że mimo licznych plotek, Advanced Warfare 2 nie jest następnym projektem Slegdehammer Games.

Słyszeliśmy, że niezależnie od ostatnich plotek, Advanced Warfare 2 nie znajduje się w produkcji. Nie wiemy nad jaką grą pracuje aktualnie studio Sledgehammer Games” - czytamy w tweecie.

Warto zaznaczyć, że każda z powyższych informacji pozostaje na ten moment niepotwierdzona, choć sam Henderson zdaje się być pewny swoich źródeł. Nie wiadomo również, czym konkretnie może być rzekomy nowy projekt Slegdehammer Games. Studio planowało z początku prace nad kolejnymi odsłonami serii CoD: Vanguard, jednak niezadowalające wyniki pierwszej części szybko zmieniły zamiary twórców.

Zobacz także