Skip to main content

Kolejne Call of Duty podobno znowu przeniesie nas w przyszłość

Sequel do Advanced Warfare.

Ralph Valve - dziennikarz, który w przeszłości dostarczał trafne przecieki na temat serii Call of Duty - uważa, że studio Sledgehammer Games pracuje nad sequelem CoD Advanced Warfare.

Jak przekazał insider w swoim artykule dla serwisu What If Gaming, zespół Sledgehammer planował początkowo, żeby osadzona w czasach 2 wojny światowej odsłona Vanguard była pierwszą częścią dłuższego cyklu. Niestety przeciętne oceny i niezadowalająca sprzedaż gry przekreśliły te plany. Postanowiono więc wrócić do klimatów sci-fi z Advanced Warfare.

Pod względem mechaniki tytuł ma ponownie skupiać się na możliwościach, jakie dają postaciom futurystyczne gadżety. Mowa tu między innymi o super skokach, super sprincie itd. W trybie multiplayer przełoży się to na bardzo szybkie, efektowne starcia. Gra powstaje rzekomo na usprawnionym silniku IW Engine 9.0 i ma pojawić się nie wcześniej, niż w 2025 roku.

Przy okazji premiery tytułu, w CoD Warzone 2 (które zadebiutuje już 16 listopada tego roku) rozpocznie się futurystyczne wydarzenie, być może dające graczom battle royale dostęp do uzbrojenia i wyposażenia z przyszłości. Warto również zaznaczyć, że w 2024 roku ma pojawić się z kolei tytuł od studia Treyarch, czyli innego „opiekuna” serii Call of Duty, jednak na ten moment niewiele wiadomo o tym projekcie.

Zobacz także