Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CoD Vanguard w zabawny sposób komentuje mem z Advanced Warfare

Chodzi o scenę pogrzebu.

Call of Duty Vanguard w dość zabawny sposób odnosi się do znanej z Advanced Warfare sceny pogrzebu, która stała się internetowym memem.

We wspomnianym fragmencie gracze uczestniczą w pożegnaniu poległego żołnierza - użytkownik musi wcisnąć F, by oddać hołd zmarłemu. Zdaniem wielu osób, sprowadzenie tak podniosłego momentu do wciśnięcia jednego klawisza psuje poważny nastrój sekwencji.

„Press F to Pay Respects” szybko przekształciło się w mem. Na czatach lub w postach publikowanych w mediach społecznościowych internauci często piszą „F”, by wyrazić współczucie lub respekt wobec przykrych wydarzeń.

Call of Duty Vanguard w zabawny sposób odniosło się do sceny pogrzebu. Kiedy gracz zbyt długo trzyma w ręku odbezpieczony granat i jego postać ginie od ładunku, otrzymuje osiągnięcie o wymownej nazwie „F”.

Komentarz nie jest najpewniej przypadkiem, ponieważ za tegoroczną odsłonę cyklu odpowiada Sledgehammer Games, czyli studio, które przygotowało właśnie Advanced Warfare z 2014 roku.

Co ciekawe, w kampanii fabularnej Vanguard umieszczono podobną sekwencję, w której należy wcisnąć F. Tym razem w jednej z misji strzelanki klawisz pozwala graczom „spędzić czas z rodziną”.

Najnowsze Call of Duty od wczoraj - 5 listopada - dostępne jest na PC i konsolach.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze