Wolfenstein: The New Order ocenzurowane w Niemczech i Austrii

Przez symbole nazistowskie.

Bethesda poinformowała, że strzelanka Wolfenstein: The New Order zostanie ocenzurowana w Niemczech i Austrii, by usunąć z gry symbole nazistowskie.

Jak zauważa wydawca, niemieckie prawo zabrania sprzedaży, importu, eksportu i dystrybucji produktów z takimi symbolami, pod karą grzywny lub nawet trzech lat więzienia.

Ta sama wersja produkcji trafi także do Austrii. Co więcej, Bethesda wprowadzi specjalną blokadę geograficzną, by gracze z tych dwóch krajów nie mogli aktywować międzynarodowej, nieocenzurowanej wersji PC.

Seria Wolfenstein od lat kojarzy się właśnie z symboliką nazistowskich Niemiec i swastykami na ścianach, a akcja najnowszej części toczy się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie naziści opanowali całą planetę.

„Historia i zawartość gry nie powinny być traktowane jako poparcie wierzeń, ideologii, wydarzeń, decyzji, osób i zachowań reżimu nazistowskiego, ani też jako trywializacja przestępstw i zbrodni przeciwko ludzkości” - zapewnia wydawca.

Niemcy słyną z ostrego prawa w stosunku do cenzury w grach wideo, regularnie zamieniając krew na zielony płyn czy wprowadzając mniej brutalne sceny egzekucji w The Last of Us, przez co często cierpi reszta Europy.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami