Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wydawca South Park: Kijek Prawdy ocenzurował europejską wersję gry

AKTUALIZACJA: Bez cenzury na PC.

Aktualizacja: Polski oddział Ubisoftu potwierdził w rozmowie z Eurogamerem, że South Park: Kijek Prawdy jest ocenzurowane w Europie tylko na konsolach PS3 i X360. Z wersji PC nie usunięto żadnych scen.

Dzięki, SebolP.

*

Oryginalna wiadomość:

South Park: Kijek Prawdy, pomimo oznaczenia „od lat 18” na pudełku, zostało ocenzurowane na terenie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki.

Media zajmujące się grami wideo otrzymały od wydawcy informacje na temat zmian planowanych na premierę. Na dole notki znaleźć można także wzmiankę o usunięciu siedmiu scen, po 20 sekund każda.

Jak wynika z dokumentu, pozbyto się dwóch fragmentów aborcji oraz pięciu momentów przedstawiających wykonywanie analnych sond na różnych postaciach. W zamian zobaczymy planszę z tekstem od twórców serialu South Park.

Cenzura wynika jednak nie z wymogów PEGI, które nie ma prawa narzucać tego typu ograniczeń, lecz jest inicjatywą samego Ubisoftu. „To była decyzja rynkowa” - usłyszał Eurogamer w odpowiedzi na zapytanie.

Możliwe, że francuska firma obawia się ewentualnych problemów w Niemczech, gdzie prawo jest pod tym względem dużo ostrzejsze. W tym kraju kategorie wiekowe przydziela nie PEGI, lecz niezależne USK.

South Park: Kijek Prawdy jest także ocenzurowane w Australii. Gra ukaże się 4 marca, na PC, PlayStation 3 i Xboksa 360.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze