W oficjalnym sklepie Xbox Games Store opublikowano informacje na temat tajemniczego Alien: Isolation, powstającego rzekomo w studiu Creative Assembly.

Wpis z danymi błyskawicznie zniknął ze strony Microsoftu, ale jak wiadomo - w Internecie nic nie ginie. Potwierdzono między innymi, że akcja rozegra się po wydarzeniach z filmu „Obcy - ósmy pasażer Nostromo” (ang. Alien), a główną bohaterką będzie Amanda Ripley - córka Ellen.

„Survival horror, rozgrywający się w atmosferze ciągłego strachu i śmiertelnego niebezpieczeństwa. Amanda musi walczy o życie, rozwiązując przy tym tajemnicę zaginięcia jej matki” - czytamy w opisie.

„Jako Amanda przemierzymy coraz bardziej niestabilny świat, stając oko w oko z panikującą populacją oraz nieprzewidywalnymi, bezlitosnymi Obcym. Bez odpowiedniego wyposażenia i przygotowania, musimy szukać surowców, improwizować i korzystać ze sprytu, nie tylko by wykonać misję, ale także by pozostać przy życiu.”

Kolejne informacje wskazują na datę premiery, zaplanowaną podobno na 1 lipca tego roku oraz dodatkowe opcje rozgrywki: tryb dla wielu graczy i kooperację, dla maksymalnie 4 osób.

O Alien: Isolation pisaliśmy ostantio w grudniu, gdy ujawniono pierwsze screeny z produkcji. Poniżej zrzut z ekranu z opisywanymi informacjami (dzięki, Lifelower).

1

Reklama