Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Obcy: Izolacja - powstał serial wykonany ze scen z gry

Rozszerzona wersja historii Amandy Ripley.

Wytwórnia 20th Century Fox opublikowała siedmioodcinkowy serial internetowy oparty na wydanej w 2014 roku grze Obcy: Izolacja. Wszystkie epizody dostępne są za darmo.

Projekt powstał przy użyciu przerywników filmowych pochodzących z produkcji studia Creative Assembly. Twórcy wykorzystali też fragmenty rozgrywki, choć odpowiednio zmontowane. Nie zabrakło także zupełnie nowych scen.

W oryginalnym Obcy: Izolacja wcielaliśmy się w Amandę Ripley - córkę znanej z filmów Ellen - która starała się odkryć prawdę dotyczącą zaginięcia matki. Autorzy serialu tłumaczą, że chcieli przedstawić losy dziewczyny w przystępniejszy sposób, jednocześnie rozbudowując historię.

Za stworzenie mocno nietypowej adaptacji gry odpowiadają firmy Reverse Engineering Studios i DVgroup. Wszystkie siedem epizodów dostępne są na oficjalnym profilu serwisu IGN w portalu YouTube.

Pod koniec ubiegłego miesiąca na urządzeniach mobilnych ukazało się Alien: Blackout, które prezentuje dalsze losy Amandy Ripley. Tytuł spotkał się jednak z krytyką fanów, liczących na wysokobudżetową produkcję.

W Obcy: Izolacja bohaterka musi uciekać przed ksenomorfem

Zobacz: Obcy: Izolacja - Poradnik, Opis przejścia

Warto zaznaczyć, że obecnie trwają prace nad dużym projektem z ksenomorfami. Nastawiona na rozgrywkę sieciową gra zmierza na PC i bliżej niesprecyzowane konsole, a projekt przygotowuje studio Cold Iron.

Źródło: IGN

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze