Skip to main content

Nowa strzelanka twórców Obcy: Izolacja stawia na własne uniwersum

Powstaje już od czterech lat.

Laboratorium w Obcy: Izolacja.
Źródło zdjęcia: Creative Assembly

Nie od dzisiaj wiemy, że studio Creative Assembly rozwija obecnie nie tylko kolejne odsłony serii Total War, ale także nową strzelankę FPP, którą zajmuje się zespół twórców Obcy: Izolacja.

Szczegóły są skąpe, lecz kilka drobnych detali zaoferowali reżyser Gareth Edmondson oraz dyrektor kreatywny Alistair Hope, w rozmowie z magazynem Edge. Co najważniejsze, gracze nie powinni liczyć na powrót do słynnego uniwersum Alien, ponieważ firma rozwija własny świat.

Prace trwają już dość długo, bo aż od 2018 roku. Celem jest „przywiązanie do szczegółów i autentyczności” oraz „zrozumienie materiału źródłowego”. To ostatnie stwierdzenie jest szczególnie zagadkowe, jeśli mowa o całkiem nowej licencji.

- To nasza nowa marka, tworzymy własny świat i jesteśmy oczywiście zestresowani, bo chcemy, żeby wszystko wypadło idealnie - komentuje szef produktu, Rob Bartholomew. - Zaczynamy całkiem od zera, więc staramy się zrozumieć, jak wyglądać ma niebieski ocean czy bezchmurne niebo.

Magazyn Edge dodaje, że mamy do czynienia z typem produkcji, jakim Creative Assembly wcześniej się nie zajmowało. Mistrzowie strategii właśnie za pośrednictwem Obcy: Izolacja udowodnili jednak, że zmiany gatunków wychodzą im świetnie.

Zobacz także