Następna odsłona Assassin's Creed znacznie mocniej postawi na nową generację

Z połączonym światem na wzór Watch Dogs.

Ubisoft zapewnia, że następna odsłona serii Assassin's Creed znacznie mocniej postawi na funkcje oferowane przez konsole nowej generacji.

„Myślę, że następna, »następna« generacja zacznie się od następnej gry” - wyjaśnia główny projektant Black Flag, Jean-Sebastien Decant w rozmowie z serwisem Gamereactor. „Kolejny tytuł znacznie mocniej postawi na nową generację. Tegoroczna odsłona jest na krawędzi.”

Assassin's Creed 4: Black Flag trafiło już na starsze urządzenia, a wersje PlayStation 4 i Xbox One wyróżniają się jedynie pomniejszymi zmianami w grafice. Twórcy nie mogli pozwolić sobie na więcej, ponieważ specyfikacja nowego sprzętu nie była znana, gdy rozpoczęto prace.

„Zaczęliśmy projekt i nie znaliśmy specyfikacji technicznych ani planów producentów. Nie myśleliśmy więc o nowej generacji, bo chyba byśmy się przez to pochorowali” - dodaje Decant.

„Zastanawialiśmy się nad grafiką na nowych konsolach i do tego celu użyliśmy potężnych komputerów PC, a potem kontynuowaliśmy po prostu na bazie naszych wcześniejszych dokonań z innych gier.”

Pomimo szerokiego wprowadzenia potyczek morskich, misje na lądzie w Assassin's Creed 4 stają się powoli coraz bardziej męczące.

„Nie możemy powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni, że taka miała być gra i przygotujemy jeszcze dziesięć tytułów z taką samą rozgrywką” - przyznaje Decant. „Nie, nie jesteśmy zadowoleni. Chcemy zrobić więcej. Chcemy dopracować sporo elementów systemu walki, poruszania się, skradania.”

Poza zmianami w rozgrywce, deweloper wskazuje także na inne nowości, wprowadzane w kolejnej generacji, zwłaszcza rozbudowane funkcje sieciowe.

„Myślę, że zmierzamy w kierunku, gdzie otwarte światy są wspólne dla innych graczy. W kwestii społecznościowej, ale możliwe, że także w warstwie rozgrywek wieloosobowych. Musimy spojrzeć na otwarty świat bardziej jak na platformę, którą możemy ulepszać przez lata” - wyjaśnił.

Ubisoft tradycyjnie zapowiada kolejny tytuł z serii Assassin's Creed wiosną, z premierą w listopadzie.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami