Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

10 lat po premierze, Assassin's Creed 4: Black Flag dostało aktualizację na PC

Miły gest.

Dosyć niespodziewanie do Assassin's Creed 4: Black Flag trafiła aktualizacja naprawiająca mały, choć istotny błąd. Zmiana nie jest znacząca, ale dodanie jej aż 10 lat po premierze na nowo rozbudziło nadzieję o potencjalnym remake'u produkcji.

Wedle doniesień czujnych internautów z forum Reddit, patch o numerze 1.08 jest dostępny wyłącznie dla wersji na PC. Jak czytamy, łatka ma usprawniać działanie gry w trybie okna, co najwyraźniej było problemem już od 2013 roku. Całość waży zaledwie 12 MB w wersji na Steam i 13 MB w przypadku Ubisoft Connect.

Nie wygląda jednak na to, by drobna zmiana zaspokoiła oczekiwania graczy. W komentarzach pod wspomnianym wpisem znajdziemy listę poważniejszych problemów, którymi rzekomo powinien zająć się Ubisoft. Fani życzą sobie między innymi odblokowania maksymalnej liczby wyświetlanych klatek oraz generalnych usprawnień wydajności, która nawet dziś pozostawia momentami wiele do życzenia.

Assassin's Creed Black Flag PC update 1.08 released to fix fullscreen issues.
by u/Ghost_LeaderBG in assassinscreed

Wydaje się, że nawet najmniejsza wzmianka o pirackiej odsłonie serii rozpala na nowo marzenia o rzekomym remake'u. Te nie są bynajmniej bezpodstawne. Przypomnijmy bowiem, że zgodnie z informacjami przekazanymi na początku lipca przez serwis Kotaku, Ubisoft ma od dłuższego czasu pracować nad pełnoprawnym odświeżeniem Assassin's Creed 4. Za projekt odpowiada podobno Ubisoft Singapore, a więc twórcy równie pirackiego - choć nieco bardziej pechowego - Skull and Bones.

Niestety, o działaniach francuskiego wydawcy robi się ostatnio głośniej także z mniej pocieszających powodów. Firma przypomniała o swojej polityce usuwania nieaktywnych kont, przez którą gracze mogą stracić nie tylko własne konto, ale także zakupione tytuły.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Assassin's Creed IV: Black Flag

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze