Skip to main content

Reżyser Assassin's Creed 4: Black Flag odchodzi z Ubisoftu

Po 17 latach pracy.

Jean Guesdon - dyrektor kreatywny m.in. Assassin’s Creed 4: Black Flag - odchodzi ze studia Ubisoft Montreal. Twórca był związany z firmą od 2005 roku.

Guesdon rozpoczął swoją przygodę w Ubisofcie jako koordynator produkcji pierwszych odsłon Assassin’s Creed. Przez następne lata działał właśnie nad tą marką, aż w 2013 roku awansował na pozycję dyrektora kreatywnego. Ostatnią z wydanych produkcji, nad którą pracował, było Assassin’s Creed Origins.

Decyzję o odejściu z firmy opublikował na profilu w serwisie Linkedin. „Hej wszystkim, 2023 rok zaczyna się dla mnie pożegnaniem z Ubisoft Montreal po 17 latach pracy” - napisał.

Nie potrafię wyrazić, jak wiele zawdzięczam tej wyjątkowej firmie. Tak wiele poznanych osób, tyle zdobytych umiejętności i zrealizowanych projektów. No i oczywiście seria Assassin’s Creed. Dziękuję Ubi, bardzo, bardzo dziękuję”.

Zaglądając w opis profilu dewelopera dowiemy się, że przez ostatnie pięć lat pracował nad niezapowiedzianym tytułem na PC i konsole obecnej generacji. Możemy podejrzewać, że nie była to żadna z odsłon Assassin’s Creed ogłoszonych przez Ubisoft w zeszłym roku.

Francuski wydawca przeżywa w ostatnich miesiącach wyjątkowo trudny okres. Przypomnijmy, że firma poinformowała niedawno o skasowaniu wielu projektów oraz szóstym już opóźnieniu premiery Skull and Bones. Pojawiły się także doniesienia o zamykaniu kolejnych pomniejszych oddziałów, także w Polsce.

Zobacz także