Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed 4: Black Flag świętuje 10 urodziny. Ubisoft pochwalił się liczbą graczy

Gdzie ten remake?

Assassin's Creed 4: Black Flag ukazało się 29 października 2013 roku, więc wczoraj produkcja świętowała dziesiąte urodziny. Ubisoft pochwalił się, że na przestrzeni dekady w tytuł zagrały już 34 miliony graczy.

„Ponad 34 miliony piratów wyruszyło w tę niezapomnianą przygodę po Karaibach. Dziękujemy za odbycie tej wędrówki razem z nami!” - napisano w komunikacie zamieszczonym w serwisie X.

Przygody Edwarda Kenwaya do dzisiaj uznawane są niekiedy za najlepszą część słynnej serii. Główny bohater nieco przypadkiem zostaje wmieszany w odwieczny konflikt asasynów i templariuszów, przejmując się - przynajmniej początkowo - bardziej własny zarobkiem niż wolnością ludzkości.

Szukamy tajemniczego Obserwatorium, a cechą wyróżniającą pozycję jest rozbudowana mechanika żeglowania po Karaibach, z licznymi wysepkami do eksploracji i wątkiem pirackiej republiki w Nassau. Zwiedzamy też Hawanę czy Kingston, a w wolnych chwilach polujemy na zwierzęta.

Black Flag doczekało się kilku DLC. Największe było zapewne Assassin's Creed Freedom Cry, które dzisiaj można kupić jako samodzielną produkcję. Tutaj wcielamy się w Adéwalé, przyjaciela Edwarda, a motywem przewodnim są losy niewolników w latach 1735 - 1737.

Wcześniej w tym roku w sieci pojawiły się plotki na temat rzekomych planów Ubisoftu na przygotowanie remake’u produkcji. Serwis Kotaku w lipcu podał taką rewelację, powołując się na anonimowych pracowników studia. Prace prowadzi podobno zespół w Singapurze, który od wielu lat nie może poradzić sobie z ukończeniem Skull and Bones, które powstało właśnie na bazie mechanik morskiej walki z Assassin's Creed 4.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Assassin's Creed IV: Black Flag

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze