Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft wyjaśnia, dlaczego Assassin's Creed 4 Black Flag „zniknęło” ze Steama

Drobne nieporozumienie.

Wyłączenie opcji zakupu Assassin’s Creed 4 Black Flag na Steamie wywołało wiele nadziei, będąc kolejną poszlaką w sprawie rzekomego remake'a. Ubisoft chłodzi nastroje i wyjaśnia, że gra „zniknęła”, bo pojawił się błąd techniczny.

Dla przypomnienia, w zeszłym tygodniu informowaliśmy, że piracką odsłonę serii usunięto także z paczki Assassin’s Creed Bundle w sklepie Valve, obejmującej wszystkie większe odsłony serii. Posiadacze gry wciąż mogli ją jednak pobrać, a produkcja pozostała dostępna do kupienia bezpośrednio z platformy Ubisoftu, co mogło sugerować, że wina leży po stronie Steama.

Przypuszczenia się potwierdziły. Francuski producent przyznał w oświadczeniu dla brytyjskiego Eurogamera, że wycofanie gry ze sprzedaży zostało spowodowane błędem technicznym, nad którego rozwiązaniem trwają aktualnie prace. „Zdajemy sobie sprawę, że Assassin's Creed Black Flag jest obecnie niedostępne do kupienia na Steamie” - napisano w komunikacie. „Jest to spowodowane problemami technicznymi. Nasze zespoły pracują nad rozwiązaniem, by przywrócić ją tak szybko, jak to możliwe”.

Produkcja powróci więc do katalogu Steama, choć nie wiadomo jeszcze, jak prędko. Nie oznacza to jednak, że szanse na wydanie wspomnianego remake'a spadły nagle do zera. O odświeżonej wersji gry mówiło się już na początku lipca, gdy anonimowe źródła podały, że za projekt odpowiada rzekomo Ubisoft Singapore, a więc zespół odpowiedzialny za - także pirackie - Skull and Bones.

Steamowa edycja Assassin’s Creed 4 Black Flag wydaje się wyjątkowo problematyczna. Choć od oficjalnej premiery minęło już ponad 10 lat, Ubisoft wciąż dodaje do gry kolejne łatki z drobnymi usprawnieniami. Z niektórych jest jednak więcej problemów niż pożytku. Bardzo możliwe, że wspomniane problemy techniczne są wynikiem ostatniej aktualizacji, po której gracze zaczęli zgłaszać różne problemy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze