Wiedźmin 2 sprzedał się w Polsce w nakładzie 180 tys. egzemplarzy na PC

Druga najpopularniejsza produkcja, po Diablo 3.

Marcin Iwiński, współzałożyciel CD Projektu poinformował podczas rozmowy w podcaście Siergieja Galionkina, że Wiedźmin 2 - tylko na PC - sprzedał się w Polsce w nakładzie 180 tys. egzemplarzy.

Jak zauważył menedżer, taki wynik plasuje produkcję CD Projekt RED na drugiej pozycji najpopularniejszych tytułów na PC w naszym kraju, zaraz za Diablo 3, które rozeszło się w liczbie „190 - 200 tys.” kopii.

Iwiński nie podał dokładnego wyniku na poszczególnych platformach - Wiedźmin 2 ukazał się także na Xboksie 360 - ale zdradził, że cała seria gier z Geraltem w roli głównej rozeszła się w Polsce w nakładzie 400 tysięcy - „może trochę więcej”.

Pytanie Galionkina padło w kontekście licencji, na której bazują gry polskiego studia - książki Andrzeja Sapkowskiego o przygodach zabójcy potworów osiągnęły w naszym kraju nakład „kilku milionów” - uważa Iwiński.

W lutym tego roku Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED poinformował, że łączna sprzedaż obu części Wiedźmina na całym świecie osiągnęła pułap 5 mln egzemplarzy. W czerwcu dowiedzieliśmy się, że nakład samego tylko Wiedźmina 2 przekroczył 2,5 mln sztuk.

W tym samym miesiącu Kiciński przyznał w rozmowie z telewizją TVN CNBC, że dopiero premiera Wiedźmina 3 w przyszłym roku będzie „pierwszym duży sukcesem komercyjnym”.

W tym samym wywiadzie, Marcin Iwiński przyznał, że w 2009 roku CD Projekt był na skraju bankructwa - o czym pisaliśmy przed kilkoma godzinami.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami