Forza 5 z nową wersją toru Silverstone

Dodatkowa pętla i lepiej odwzorowana trawa.

Forza Motorsport 5 otrzyma nową wersję toru Silverstone. Trasa jest częścią serii od czasu debiutu na pierwszym Xboksie, ale twórcy ze studia Turn 10 nie zdążyli jeszcze uwzględnić zmian, wprowadzonych w 2010 roku.

Nowa pętla wydłuża tor i zmienia punkt startu z Buckinghamsire na Northamptonshire. Modyfikacje wprowadzono rok przed premierą Forza 4, ale nie znalazły odzwierciedlenia w grze.

Sytuacja zmieni się w Forza Motorsport 5. Przy tworzeniu nowej wersji skorzystano z ulepszonych technik rejestracji. Nowy proces umożliwia odtworzenie wszystkich dziur w nawierzchni, a nawet trawy poza torem.

- Nie skanujemy toru za pomocą laserów - mówi Dan Greenawalt, producent w Turn 10. - Korzystaliśmy z tej metody, ale dużo większą dokładność daje badanie poziomów i skanowanie za pomocą GPS.

Kolejna odsłona serii to także rozszerzona współpraca z telewizyjnym Top Gear. Do Jeremy'ego Clarksona dołączą James May i Richard Hammond. Po raz pierwszy zobaczymy także wirtualnego Stiga, który ustanowi na torze czasy do pobicia.

Forza Motorsport 5 będzie tytułem startowym na Xbox One, z premierą w listopadzie.

silverstone
Nowa wersja toru z 2010 roku. Źródło: Wikipedia.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami